Anasayfa » FİTNESS » Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir,Sırt kası geliştirme, Sırt kası güçlendirme, Boyun kası geliştirme,Sırt kası geliştirme, Sırt Kası Güçlendirme Hareketleri, Sırt kaslarımı nasıl güçlendiririm, Sırt Kası Geliştirme Egzersizleri Nelerdir,Sırt kası geliştirme egzersizleri, Fitness Sırt Kası Geliştirme, Sırt Kası, Kolay Sırt Kası hareketleri, Yaratıcı Sırt Kası hareketleri, yaratıcı sırt kası hareketleri nelerdir, faydalı Sırt Kası hareketleri nelerdir, faydalı sırt kası hareketleri, sırt kaslarımı nasıl geliştirebilirim, kolay sırt kası hareketleri, kolay sırt kası hareketleri nelerdir

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness omuz kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Omuz Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

WİDE GRİP PULL UP: Kanat hareketleri arasında gösterilen bu hareket sırt kaslarının geliştirilmesinde klasik barfiks hareketi olarakta anılabilir. Sırt kaslarını bu hareket ile geliştirmek için öncelikle asılacak olduğunuz barın yüksekliği en az bir kol mesafesinde olması gerekmektedir. Barı tutuğunuzda elleriniz bir omuz genişliğinde ya da daha açık olmalıdır.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

HYPER EXTENSİON: Bel kasları başta olmak üzere sırt kaslarının güçlenmesine fayda sağlayan Hyper Extension sırt hareketi oldukça önemli bir hareket olarak karşımıza çıkmaktadır. Sırt hareketleri türleri arasında kolay bir hareket olan hyper extension diğerlerine nazaran daha kolaydır ve sık kullanılmaktadır Ayaklarınız tam sabitken üst vücut bölgesi hiçbir yerden destek almaksızın, kollar çapraz şekilde esneyerek yapılan bu hareket sırt kasları için oldukça etkilidir.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

LAT PULL DOWN: Bu makinenin mantığı barfiks çekerken kullanılan kanat ve sırt kaslarını çalıştırmaktır. Barfiks çekerken zorlanan kişilerin kaslarını geliştirebileceği makinelerden biridir. Kendi ağırlığını kaldırabilecek seviyeye gelen kişilerin barfiks çekmesi tavsiye edilir. Bu seviyenin üstüne çıkanların ise dizlerini makineye bağlamak suretiyle kendi ağırlığından fazlasını kaldırarak kanat ve sırt kaslarının çalıştırabilmesini sağlamaktadır.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

REVERSE CABLE CROOSOVER: Adından anlaşılacağı gibi kabloların ters, yani çapraz şekilde kullanılmasıyla yapılan bir harekettir. Sağdan gelen kablo sol ele, soldan gelen kablo sağ ele alınır. Başlama pozisyonunda vücut dik, eller yukarıda önde, yumruklar birleşme noktasında olmalıdır. Kolların iki yana paralel olarak açılması ile yapılır. Ayakta ve oturarak yapılabilen bu hareket sırt kaslarını çalıştırır. Yapılması zor olsa da başta kürek, arka omuz ve trapez kaslarını iyi çalıştıran hareketlerdendir.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

DEADLIFT: Ağırlıkların bağlı olduğu halterin yerden çok az kaldırılmasıyla yapılan harekettir. Bu hareketin başlangıcında vücut belden kıvrılmış şekildedir. Ağırlığı kaldırmak için bacak kasları, sırt, kalça, karın ve bel kasları kullanılır. Squat gibi aynı anda çok fazla kas grubunu çalıştırabilir. Hareketi yaparken belden ve sırttan güç alındığı için dikkatli olunması gerekir. Omurgaya zarar verebilir ve fıtık rahatsızlığına neden olabilir.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

BARFİKS: Sırt ve ön kol kaslarını birlikte çalıştıran harekettir. Bu hareketin yapılabilmesi için yeterli seviyede sırt kası gücüne sahip olmanız gereklidir. Lat Pull Down hareketinin vücut ağırlığına dayalı yapıldığı şeklidir. Hareketin yapılışında eller omuz genişliğinde açılmalı ve kartal tutuşu adı verilen avuç içleri ileriye bakacak şekilde kavranmalıdır. Hareket bu şekilde yapıldığı zaman sırt kaslarını etkili çalıştırır. Enseye doğru yapılan şekli daha zordur ve sırt kaslarını daha çok zorlar. Barfiks, kişinin kendi vücut ağırlığı ile yapılıyor olsa da bir çubuk ya da alet gerektirdiği için aletli hareketler arasında değerlendirmeye alındığını hatırlatalım.

Evde Sırt Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın