Evin Metrekaresine Göre Kombi Seçimi

Evin Metrekaresine Göre Kombi Seçimi

18 Aralık 2019 245 Yazar: Cokiyiabi

Evinizin metrekaresine göre doğru kombiyi Seçmelisiniz, Evin metrekaresine göre kac kw Kombi alınmalı, sizlerden gelen sorulara göre bu yazımızda sizlere evimizin büyüklüğüne göre doğru kombi almanıza Yardımcı olacağız.

Eve göre kaç kw kombi tercihi

Doğru kombi seçimi

Soru

merhabalar
dubleks daire yeni aldım net 149 metrekare fakat içerden merdiven yok katlar ayrı
yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum 2 katıda ısıtabilecek kombi öneriniz nedir acaba?
teşekkürler.

Cevap

Merhaba
149 metrekare dubleks daire için 28kw 24.000kcal/h gücünde yoğuşmalı kombi tercih edebilirsiniz.

Soru

Merhaba doğal gaz yeni geldi kaloriferden doğal gaza geçeceğiz ev 150 m petek 9 metre ev Doğu Batı ve kuzey cephe iç yalıtım var ara kat kombi ile uzak Petek arası 20 metre kaç kv ilk kombi be model önerirsiniz tşk

Cevap

merhaba
150 metrekare daire için 24kw 20.000 kombi yeterli olur fakat tesisatın düzgün çekilmesi sartı ile… kombi ile uzat petek arası 20 metre demişsiniz arada kaç adet daha petek var son peteğe gitmesi için… bu önemli ; buna göre kalorifer tesisatı 1″ çekilmesi gerekebilir veya kombi gücünü 28kw seçeceksiniz… buradaki kombi gücü seçimini tesisatçınız ile birlikte tesisatını gidişine ve boru çaplarına göre yapmalısınız.

Soru

140 metrekare icin 24000 lik kombi alsak yani onerilenden bir ustunu alsak sıkıntı olur mu

Cevap

merhaba
140 metrekare için 28kw 24.000kcal/h kombi alırsanız. avantajı daha hızlı bir şekilde ısınma ve son peteklerde ısınmama sorunu olmuyacaktır.. dezavantajı 24 kw 20.000kcal/h kombiye göre daha pahalıdır ve minumum güçlerde çalıştırdığınız bahar aylarında biraz daha fazla doğalgaz yakacaktır
tercih sizin..

Soru

merhabalar;
evim 110 m2 çatı katı 4 cephe açık.ve yalıtım yok.keşif için geldiklerinde demirdöküm atromiks p20 20 kw 17.000 k önerdiler.bu kombi ile evim ısınır mı?daha yüksek kw lı mı almalıyım ?

Cevap

Merhabalar
Çatı katı 110 metrekare daire için atromix p 20 20kw sınır değerde bir güç … bence Demirdöküm Atromix P24 24kw 20.000kcal/h kombi daha yerinde bir tercih olacaktır. aralarında fiyat farkı çok fazla değil…

Soru

Merhaba benim evim net 130 mt kare en üst kat yatılımlı sizce kaç kw kombi ve hem yakıt hemde performans olarak hangi kombiyi seçmeyelim ?

Cevap

Merhaba
150 metrekare daire için 24kw 20.000kcal/h kombi yeterli olur…

Soru

İyi günler, brüt 160 metrekare , net ısıtma alanı balkonlar çıkınca 134 metrekare olan yerden ısıtma daire için hangi güçte kombiyi ve oda termostadini önerirsiniz? Yerden ısıtmada modülasyonlu oda termostadı kullanılır mı? Yerden ısıtmada düşük kazan sıcaklığı gerektiğinden modülasyonlu oda termostadı kullanılmaz diye bir yorum okudum. Hangi marka hangi model kombiyi ve oda termostadını önerirsiniz?

Cevap

Merhaba
24kw yoğuşmalı kombi kullanabilirsiniz. Modülasyonlu oda termostatını yerden ısıtma sistemlerinde kullanabilirsiniz daha çok tasarruf sağlar…
yerden ısıtmada kollektörlere termostatık vanada koyarsanız iyi bir çözüm olabilir.

Soru

iyi günler .

evim net 140 metre kare güney ve doğu cepheli dıştan yatılımlı ancak alt üst boş dairenin ,

24000 lik Demirdöküm kombimiz mevcut yoğuşmalı evde yaklaşık 6,5 metre petek mevcuttur.evimizi ısıtamıyoruz. Ne yapmamız gerekiyor.

Cevap

Merhaba
24000 güç derken 24kw mı 24.000kcal/h mi?
140 metrekare daire için 24kw veya 24.000kcal/h gücte olsa kombinin gücü yeterlidir.
evinizin ısınmaması bir çok sebepten olabilir bunları araştırıp ona göre bir çözüm yolu bulmak gerekir
radyatörler yeterli şekilde ısınıyor mu?
kombi kaç derecede çalıştırılıyor (yeterli derecelerde çalıştırılmıyorsa ısınamama olabilir)
kalorifer tesisatı sıva üstü mü sıva altımı (çok dönüşler dirsekler var mı tesisatınızda)
kaç yıllık bir tesisat (tesisat temizliği yapıldı mı)
bu şekilde sorular çoğaltılabilir . ve bu soruların cevaplarına göre çözüm yollarına bakmak gerekir.

Soru

Merhaba. Ev net 145 metrekare ve 9,20 m petek uzunluğu var. Malatya da yaşıyoruz.Güney batı doğu olmak üzere üç cepheli ve 2. kat . Kombiyi değiştirmek istiyoruz. Nasıl bir kombi önerirsiniz.

Cevap

Merhaba
145 metrekare daire için 24kw /20.000kcal/h kombi yeterli olur . Bu büyüklükte bir daire için çok fazla düşünmeden yoğuşmalı kombi almalısınız. Hem performans hemde tasarruf açısından…

Soru

merhaba net 110 m2 evimde 6.5 metre petek boyu var kuzey cephe acaba hangi kombi kullanmalıyım ev sıfır daire ankarada dd atromix 17000 tam olur dendi ama siz ne dersiniz Allah rızası için kombi almak ev almaktan daha zormuş.

Cevap

Merhaba
Atromix P 20 20kw 17.000 kcal/h kombi demirdöküm marka yeni tam yoğuşmalı demirdöküm kombi küçük daireler için kullanılması düşünüldüğü için 17.000kcal/h gücünde üretildi…
kaba bir hesap ile 1 metre radyatör 2000kcal/h ısı yayar buna göre 17.000kcal/h güç 8,5 metre radyatör gücüne denk gelir.kalorifer tesisatındaki borulardaki kayıpları koyarsak 6,5 -7 metre radyatör için 17.000kcal/h yeterli olacaktır.

SORU

300 metre kare dublexs var acaba bana tavsiye edeceğiz kombi hangisi olur 7 tane odası var üst kat da kolidorda petek yok üst katın tavanı biraz yüksek ara koridora nasıl bir petek koymalıyım??

Cevap

merhaba
300 metrekare dubleks için en az 35kw gücünde bir kombi almalısınız.
Koridor, hol vb.. geçiş noktası olan yerler genelde ısıya çok ihtiyaç olmuyor . bu bölgelerde insanlar genelde hareket halinde oluyorlar bu yüzden çok ısıya ihtiyaç olmuyor…Koridorlarda çok büyük radyatör koyulmasını önermiyoruz.
Demirdöküm tavsiye ederiz.

Soru

merhana,
2+1 ısı yalıtımı çok iyi toki evi için yoğuşmalı kombi önerirmisini?

Cevap

Merhaba
2+1 daire için 24kw 20.000kcal/h kombi gücü yeterli olur.

Soru

kolay gelsin demirdöküm nitromix p35 kw yoğusmalı kombi 110 m2 evde nasıl kullanablirim aylık nekdar fatura gelir bana bikere almış bulundum bu kombiyi daha değiştiremiyorum nasıl tasarufum olur kac derecede çalıtırlması lazım kac metre petek gider. bana çok yükses dediler ama bu kombiyi uygun aldığım için değişteremedim.

Cevap

merhaba
35kw kombi 110 metrekare daire için çok büyük güç … mümkün olduğu kadar 50 dereceyi geçmeyin , peteklerinizde termostatik vana kullanın ve birde oda termostatı kullanırsanız sorunsuz problemsiz ve yakıt tasarruflu olarak.

Soru

iyi günler ben DEMİR DÖKÜM NİTROMİX P35 KW YOĞUŞMALI KOMBİ ALDIM daha kurdurmadım evim 110 m2 bana büyük kombi almışsınız dediler 24 lük yeterli olur dediler. 35 kw aldığım kombi çok yakar 100 ila 120 tl arası fazla fatura öderseniz dediler ama demirdökümü aradığımzda %108 performans ve yüzde 30 tasarruf var dediler ben bu kombiyi taktırırsam zarar edermiyim aksine tasarruf sağlarmıyım : petekleri taktırmadım petek boyutu nekadar olmalı.

Cevap

merhaba
110 metrekare için 35 kw kombi çok yüksek güç… minumum güçlerde çalıştırdığınızda daha yüksek sıcaklık verecektir buda size ilave doğalgaz maliyeti demektir. ( bahar aylarında kombiler düşük seviyelerde kullanılır bu aylarda problem yaşayabilirsiniz.)
eğer bu kombiyi aldınız ve kullanmak zorunda iseniz oda termostatı alarak bu fazla ısınma sorununu izole edebilirsiniz.

Not : Sizde yorum yazın cevaplayayım

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •