Eyt Son Dakika Bugün 2019

0
410

EYT haberleri bugün 12Eylül 2019 Son Durum

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan eyt talimatı
12 eylül 2019 eyt son dakika haberleri

Emeklilikte yaş şartına takılan kişiler tarafından araştırılıyor. Dün EYT’de yaşanan son dakika gelişmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiği bilgisi aktarılmıştı. İşte EYT meselesinde son durum.

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili son durum merak edilirken yeni bir gelişme yaşandı.

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi: “Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdi. EYT’lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. ‘Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var’ dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.”

PROF BİLGİN: HENÜZ ÇALIŞMANIN ÇOK BAŞINDAYIZ

Bu konuda NTV’ye bilgi veren Prof. Dr Vedat Bilgin şunları söyledi: “Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız henüz somut bir gelişme yok…”

2019 Erkeklerin Emeklilik Yaş Listesi

Seneye göre emeklilik yaş listesi
Yıla göre emeklilik yaşı

2019 Kadınların Emeklilik Yaş Listesi

Seneye göre kadınların yaş listesi
Yıla göre kadınların emeklilik yaş listesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here