Fisun Demirel Kimdir ?

0
137

Fisun Demirel kimdir,Fisun Demirel nereli,Fisun Demirel eşi kim ,Fisun Demirel Biyografisi, Fisun Demirel oynadığı filmler, Fisun Demirel hangi dini benimser, Fisun Demirel hakkında kısa bilgiler, Fisun Demirel yaşı kaç, Fisun Demirel ne zaman doğdu, Fisun Demirel boyu kaç, Fisun Demirel göz rengi nedir, Fisun Demirel, Fisun Demirel hakkında merak edilenler, Fisun Demirel çocuğu var mı, Fisun Demirel hakkında notlar, Eda Ece hakkında kısa notlar, Eda Ece hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Fisun Demirel  Kaç Yalşında?

Fisun Demirel Kimdir ?

Füsun Demirel (d. 20 Ağustos 1958, Ankara), Türk oyuncu ve çevirmen.

Perugia Yabancılar Üniversitesi (1976) ve Roma Dramatik Sanatlar Akademisi tiyatro bölümünden mezun olan (1980) sanatçı, 1980’de Almanya Berlin Kollektiv Theater’da Vasıf Öngören’in yazıp yönettiği Zengin Mutfağı oyunuyla sanat hayatına başladı. Çevre Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Dostlar Tiyatrosunda çalıştı. 1984 yılında Atıf Yılmaz’ın Bir Yudum Sevgi filmi ile tiyatrodan sinemaya geçiş yaptı. Özellikle Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar ve Büyük Adam Küçük Aşk gibi filmler ile Sıdıka ve Şaşıfelek Çıkmazı gibi dizilerdeki rolleriyle tanınır. Oyunculuğunun yanı sıra, iyi derecede İtalyanca, İngilizce, Almanca bilgisine dayanarak çevirmenlik yaptı ve Dario Fo ile Franca Rame’nin toplam 27 oyununu Türkçeleştirdi.

 

Fisun Demirel Filmleri

  • Anamız Var
  • Anamız Var 2
  • Eltilerin Savaşı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here