Anasayfa » FİTNESS » Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

En etkili arka kol hareketleri, En etkili kol kası hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness arka kol hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Arka Kol Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir?

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

1) Tricep Pushdown: Kabloya ip parçasını takın ve iki elinizle tutun. Dirseklerinizi vücudunuza yakın tutun. Tricepsleriniz tamamen kasılana kadar aşağı doğru pressleyin.

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

2) Rope Pushdown: Cable Cross Over Machine veya Pulldown Machine adı verilen makinede yapılır.Eller arasında 20 cm mesafe kalacak şekilde ve ellerin iç kısımları yere bakacak şekilde bar kavranır. Dirsekler vücuda sabit halde omuzla 90 derece acı yapacak şekilde ,eller bacaklara dokunana kadar nefes vererek aşağı doğru itilir ve nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönülür.Kırık bar veya özel iple de uygulanabilir.

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

3) Bench Dip: Düz bir bench yardımıyla, kendi vücut ağırlığımızı kullanarak yaptığımız bir arka kol egzersizidir. »Triceps dips ( dips makinesinde barlara tutunarak kendimizi kaldırdığımız) hareketine nazaran yapması daha kolay bir harekettir.

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

4) Close Grip Bench Press: Close grip bench press hareketi (kapalı tutuş bench press) ;her ne kadar bench press hareketine benzese de aslında bir ARKA KOL egzersizidir. Arka kol egzersizlerinizde bu hareketi tercih ederseniz hem Triceps Brachii (arka kol) hem de Anterior deltoid (ön omuz) kaslarınızı çalıştırırsınız.

Fitness Arka Kol Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın