Anasayfa » FİTNESS » Fıtness Göğüs Hareketleri Nelerdir ?

Fıtness Göğüs Hareketleri Nelerdir ?

En etkili göğüs hareketleri, En etkili göğüs kası hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness göğüs hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Göğüs Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Fıtness Göğüs Hareketleri Nelerdir ?

Fıtness Göğüs Hareketleri Nelerdir ?

1) Barbel Bench Press: Tezgah presi, stajyerin bir ağırlık antrenmanı bankında yatarken bir ağırlığı yukarı doğru bastırdığı bir üst vücut ağırlığı egzersiz egzersizidir. Egzersiz, diğer stabilize edici kasların yanı sıra pektoralis majör, ön deltoidler ve triseps kullanır.

Barbel Bench Press

2) Machine Chest Press: Machine Bench Press Özel olarak yapılmış Chest Pr ess Makinesi denilen bir cihazda oturarak ve sırt dayalı olarak uygulanır. Makine kendinden ayarlanabilir ağırlıkları olan makara ve halat sistemiyle çalışan , metal profilden yapılmış çeşitli yükseklik modelleri olan bir alettir.

Machine Chest Press

 

3) Machine Fly: Alternatif olarak oturmuş kollu sinek veya “Pec Deck” sinek olarak adlandırılan bir makine sineği, serbest ağırlık göğüs sineğine dayanan bir kuvvet antrenmanı egzersizidir. Göğüs sineklerinde olduğu gibi, dirsek sabit bir açıda tutulurken el ve kol bir yay boyunca hareket eder.

Machine Fly

 

4) Barbell Incline Bench Press: 45-60 derece aralığındaki eğimli bench sehpahasında, barbell’i yukarı itmek suretiyle yapılan, üst göğüs kaslarının gelişmesini sağlayan, etkili bir üst göğüs egzersizidir. Genellikle göğüs programında ilk sırada kullanılır. Bunun nedeni diğer göğüs hareketlerine göre daha fazla enerji harcamasıdır. İdmanın sonuna doğru yapmaya tercih ederseniz, enerjiniz düşeceğinden harekete gerekli yüklemeyi yapamazsınız.

Barbell Incline Bench Press

5) Dumbell Fly: Dumbbell fly egzersizi Düz bench sehpası üzerinde yatıp,göğüs hizasında her iki yana açılan kolları, dumbbell kullanarak, ileri doğru uzatıp kapatarak yapılan, göğüs egzersizidir. Yapı itibarı ile göğüs kasını genişletip hacimlendiren en etkili göğüs egzersizlerinden biridir diyebiliriz. Göğüs kasının temel fonksiyonu olan Shoulder horizontal adduction (omuz eklemini kullanarak kolu dıştan içeri çekme) işlemini gerçekleştirir.

Dumbell Fly

 

6) Şınav: Şınav bildiğiniz gibi en iyi bilinen ve en popüler egzersizlerden biri. Herhangi bir alete ihtiyaç duyulmadığı için şınavi her yerde yapabilirsiniz ve tüm vücudunuzu çalıştıran bir egzersiz. Bu yazıda şınav hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Şınav

 

7) Cable Crossover:  Cable Cross makinesin’de kolları açık halden, kapalı hale getirerek yapılan, göğüs kaslarını hedefleyen bir egzersizdir. Cable crossover egzersizi, dumbbell press ve bench press egzersizine göre gelişim çok daha yüksektir.

Cable Crossover

 

8) Dumbell Pullower: Kazak, bir dambıl veya bir halterle yapılan bir egzersizdir. Kazaklar, kavrama genişliğine ve omuzların pozisyonuna bağlı olarak göğsü veya sırtı etkileyecek şekilde yapılabilir.

 

Dumbell Pullower

Yorum yapın