Anasayfa » FİTNESS » Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

En etkili omuz hareketleri, En etkili omuz kası hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness omuz hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Omuz Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir?

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

1) Overhead Machine Press:  Makine omuz press makinesinde yapılan, üç parçadan oluşan omuz kaslarının tamamını geliştiren, uygulaması oldukça kolay bir omuz egzersizidir. Serbest ağırlıkla yapılan omuz pressler denge gerektirdiğinden, yeni başlayanlar omuz egzersizlerine daha kolay adapte olabilmek için bu egzersizi tercih edebilirler. İleri seviye sporcular omuz programlarına serbest ağırlıklarla başlayıp, programın sonuna doğru machine shoulder press‘i pump etkisi sağlarlar.

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

2) Dumbell Front Raise:  Oturarak ya da ayakta, omuz eklemini kullanarak vücudun ön kısmından, dumbbell’ları aşağıdan yukarıya kaldırmak suretiyle yapılan Anterior deltoid – yani ön omuz kaslarını çalıştıran bir harekettir.

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

3) Dumbell Side Lateral Raise: Lateral raise – dumbbell yana açış hareketi; her iki ele alınan dumbbell’lar yardımıyla, yere sarkık halde duran kolları yanlara açmak suretiyle yapılan lateral deltoid – orta omuz kasını çalıştıran bir omuz egzersizidir.

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

4) Dumbell Upright Row: Her iki el ile kavranmış barbell’i, vücudun ön kısmında kasık seviyesinden, köprücük kemiği seviyesine çekmek suretiyle yapılan, lateral deltoid – orta omuz ve trapezius – trapez kaslarını çalıştıran bir harekettir.

Fitness Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın