Anasayfa » FİTNESS » Fıtness Ön Kol Hareketleri Nelerdir ?

Fıtness Ön Kol Hareketleri Nelerdir ?

En etkili ön kol hareketleri, En etkili kol kası hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness ön kol hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Ön Kol Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Ü

Fıtness Ön Kol Hareketleri Nelerdir ?

1) Dumbell Curl: Pazı kıvrımı, brachioradialis, ön deltoid ve esas olarak pazı brachii’yi hedefleyen bir dizi kuvvet egzersizinin genel başlığıdır. Halter, dambıl ve direnç bandı vb. Kullanan varyasyonları içerir.

Fitness Ön Kol Hareketleri Nelerdir

2) Hammer Curl: Dumbbell kullanarak, üst kolları yere dik ve vücuda yakın halde tutup, avuç içleri birbirine bakar pozisyondayken (dumbbell’ları dik tutarak), ön kolu yere sarkık halden yere mümkün olduğunca dik konuma getirerek yapılan forearm – ön kol egzersizidir. Hammer curl tutuş pozisyonu Biceps brachii (pazu) kasını geri plana itip, Brachioradialis ön kol kasını daha etkili çalıştırmamızı sağlar.

Fitness Ön Kol Hareketleri Nelerdir

3) Standing Biceps Curl: Cable cross makinesinde ya da triceps station makinesinde, straight bar (küçük olan) kullanarak, ağırlığı aşağıdan yukarı çekmek sureti ile yapılan bir biceps egzersizidir. Makine üzerindeki makara gurupları çekiş anında, normal serbest ağırlık kaldırmaya göre çok daha stabil bir hareket sağlar. Bu da bize daha fazla tekrar ve daha fazla ağırlık imkanı sunar

Fitness Ön Kol Hareketleri Nelerdir

4) Dumbell Concentration Curl: Bacaklar açık şekilde bir bench’e oturup, çalıştırılacak kolu bacağın iç kısmına dayayarak, yere tam sarkık halden, dirsek eklem açısını yani kolu maksimum kapatarak yapılan Biceps – pazu egzersizidir. Biceps kasına yoğunlaşmak, sadece bicepsi çalıştırmak, denince akla gelecek tek hareket Concentration Curl olmalıdır. Diğer biceps hareketlerinden onu bir adım daha öne taşıyan özelliği ise hem kastaki yırtılmayı hem de pump etkisini aynı anda sağlamasıdır.

Fitness Ön Kol Hareketleri Nelerdir

Yorum yapın