Anasayfa » FİTNESS » Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

En etkili sırt hareketleri, En etkili sırt kası hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness sırt hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Sırt Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Fitnes Sırt Hareketleri Nelerdir?

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir?

1) Seated Cable Lat Pulldown: Vücut ağırlığı kullanarak yapılan ve en iyi sırt egzersizi dediğimiz Barfiks egzersizinden farkı ise; Lat pulldown makinesinnin ağırlıkları ayarlanabilir olduğundan, egzersiz sırt kasını izole (sadece bir kasa odaklanmak) bir şekilde çalıştırabilir, eklemlere de ekstra bir yük binmediği için sakatlanma olasılığı yoktur.

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

2) Reverse Grip Pulldown: Vücut ağırlığı kullanarak yapılan ve en iyi sırt egzersizi dediğimiz Barfiks egzersizinden farkı ise; Lat pulldown makinesinnin ağırlıkları ayarlanabilir olduğundan, egzersiz sırt kasını izole (sadece bir kasa odaklanmak) bir şekilde çalıştırabilir, eklemlere de ekstra bir yük binmediği için sakatlanma olasılığı yoktur.

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

3) Seated Cable Row: Cable row makinesinde, V-bar, Single grip handle (tek el tutamaç), Rope (halat) ve Wide bar ekipmanlarının yardımıyla, ağırlığı yere paralel bir şekilde kendimize doğru çekerek yapılan bir sırt ve kanat egzersizidir.

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

4) Hyperextension: Hiperekstansiyon veya sırt ekstansiyonu, alt sırtın yanı sıra orta ve üst sırtın, özellikle de diken omurgalarının çalıştığı bir egzersizdir.

Fitness Sırt Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın