Anasayfa » HAYVANLAR ALEMİ » Flat Coated Retriever Köpekleri Hakkında Bilgiler

Flat Coated Retriever Köpekleri Hakkında Bilgiler

Flat Coated Retriever, Flat Coated Retriever nedir, Flat Coated Retriever köpekleri hakkında bilgiler, Flat Coated Retriever köpeklerinin özellikleri, Flat Coated Retriever köpeklerinin bakımı, Flat Coated Retriever köpeklerinin beslenmesi, Flat Coated Retriever köpeklerinin fiyatları, Flat Coated Retriever Köpeklerinin Kökeni

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Flat Coated Retriever Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Flat Coated Retriever, hem kara hem suda yaşayan bir avcı köpeğidir.

Flat Coated Retriever Nedir

Flat-Coated Retriever, Birleşik Krallık kaynaklı bir gundog cinsidir. Hem karada hem de suda bir avcı olarak geliştirildi.

Flat Coated Retriever Köpekleri Hakkında Bilgiler

Düz Tüylü Retriever, tüylü bacak, göğüs ve kuyruğu ile orta uzunlukta siyahFlat Coated Retriever ya da ciğer rengi zarif bir ırkdır. Alın çıkıntısı neredeyse hiç belirgin olmayan uzun başı, zarif ve geniş bir burun kısmına sahiptir. Gözler koyu kahve ya da ela rengidir. Orta büyüklükteki kulakları kafaya yatık taşınır. Siyah tüylülerde burun siyah, ciğer rengi tüylülerde kahverengidir. Göğsü derin ve geniştir. Sırtı kısa ve güçlüdür. Bacaklar adaleli ve yere diktir. Patiler oval ve güçlüdür.

Flat Coated Retriever Köpeklerinin Özellikleri

Bu köpekler büyük ırklar arasında yer alır, yükseklik dişilerde ve erkeklerde 56-58 cm, ağırlıksa yine her ikisinde de 27-32 kg arasındadır. Flat coated retriever köpeklerin tüyleri genellikle siyahtır, ancak bazen kızıla çalan renklerde de olabilir. Orta uzunluktaki tüyleri ipeksi yapıdadır ve son derece yumuşaktır. Bu köpeklerin en belirgin özelliklerinden biri zarif görünüşleri ve koyu renkli, zekâ ile parlayan gözleridir. Flat coated aynı zamanda güçlü ve sağlam yapılı bir köpektir.

Flat Coated Retriever Köpeklerinin Bakımı

Flat coated çok hareketli ve enerjik bir köpektir. Bu yüzden bu sevimli ve oyuncu köpeklere mutlaka düzenli şekilde egzersiz yaptırmak gerekir. Yüzmeyi çok sevmeleri sayesinde yaz aylarında yüzdürerek de egzersiz ihtiyacı giderilebilir. Bu arada çok hareketli oldukları için flat coated ırkı köpekler evde bakılmaya pek uygun değildir. Ev hayatına uyum sağlasa da bu köpekleri bahçeli bir evde beslemek köpeğin daha mutlu ve sağlıklı olmasını sağlar. Flat coated köpeklerin tüyleri yazımızın başında da söylediğimiz gibi orta uzunluktadır ve haftada 2 kez düzenli şekilde taramak tüy bakımları için yeterlidir.

Flat Coated Retriever Köpeklerinin Kökeni

Retriever Labrador, İrlanda Setter, su köpeği ve Newfoundland cinslerinin 1800 yıllarında çaprazlaştırılması sonucunda oluşan bir cinstir. Bazı yazılar ise Collie de bu çaprazlamaya katıldığı söylenmektedir. Flat Coated Retriever 1. Dünya savaşı başlarında çok popüler bir köpek cinsiydi. Bu cins zaman geçtikçe Labrador Retriever ve Golden Retriever köpek ırklarının gölgesinde kalmış. Düz tüyleri olan bu cins harika bir su kuşu köpeğidir. Ayrıca harika bir aile köpeğidir, ilgiyi çok sever. Bu köpek cinslerinin harika koku alma ve sezgileri oldukça güçlüdür. Retriever ağaçlı arazi, sık ve çalı gibi yerlerde harika bir av köpeği olduğundan baya dikkat çekmektedir. Ayrıca çok iyi yüzer, bataklık arazilerde iyi çalışmaktadır.

Flat Coated Retriever Köpeklerinin Fiyatları

Flat Coated Retriever Köpeklerinin fiyatları ise 500 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir.

Yorum yapın