Anasayfa » SAĞLIK » Foot Boils Vücutta Nasıl Görünür ?

Foot Boils Vücutta Nasıl Görünür ?

Foot Boils, Foot Boils nedir, Foot Boils hakkında bilgiler, Foot Boils özellikleri, Foot Boils belirtileri, Foot Boils nedenleri, Foot Boils tedavisi, Foot Boils vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Foot Boils hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Foot Boils hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Foot Boils Nedir ? Foot Boils nedenleri nelerdir ?, Foot Boils belirtileri nelerdir ? Foot Boils tedavisi nedir ? Foot Boils vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Foot Boils

Foot Boils Nedir ?

Deri yüzeyinde aniden beliren çıban, stafilokok adlı bakterilerin yol açtığı enfeksiyon sonucunda oluşan ağrılı bir deri hastalığıdır. Stafilokok bakterileri vücuda deri yüzeyinde bulunan kıl köklerinden girer ve çevredeki yağ tabakasında üreyerek çoğalmaya başlar. Vücudun savunma mekanizmalarından biri olan eritrositler ya da diğer adıyla alyuvarlar, bu noktada birikmeye başlar. Küçük bir sivilce gibi oluşmaya başlayan çıban, giderek irileşerek büyük bir kitleye dönüşür. Tıpta fronkül olarak adlandırılan çıbanın orta kısmında beyaz bir uç bulunur. Yağlı cilt tipi, aşırı terleme, kaşıntılı hastalıklar, alkol tüketimi gibi etkenler, kişide çıban oluşumunu artıran faktörler arasında yer alır. Çıban, genellikle ense, boyun, göz kapağı, kafa derisi, kulaklar, kalça, kol ve bacaklarda yaygın olarak görülse de vücudun tüm bölgelerinde de oluşabilir. Kendiliğinden iyileşebilen bu enfeksiyon, bağışıklık sistemi zayıf kişilerde kana karışarak daha ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Foot Boils Vücutta Nasıl Görünür ?

Foot Boils
Foot Boils

Yorum yapın