Anasayfa » Genel » Furkan Palalı Kimdir ?

Furkan Palalı Kimdir ?

Furkan Palalı (d. 27 Ekim 1986, Konya), Türk oyuncu ve manken.

2011 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the Worldseçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat 2010’dan beri yer aldığı birçok ulusal ve uluslararası defilede ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle, tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken olmuştur.

Orta okulu Konya Özel Diltaş Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olan Palalı, üniversite öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ankara’da aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitimi, Tuncay Özinel’ den aldığı tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter’den aldığı karakter oyunculuğu eğitimleri de olan Palalı; halen Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.

Küçük Sırlar’da “Aras” karakteri, Adını Feriha Koydum (Model-Konuk Oyuncu) yapımlarında dizi oyunculuğu deneyimleri; Uyan Uyan Gazi Kemal (Şamdan Mehmet, Doktor Zeki ve Rasuhi karakterleri) (2010-2011) ve Tetikçi (Delikanlı – Başrol)(2011-2012) gibi tiyatro deneyimleri olmuştur. Tepebaşı Tiyatrosunda Ferdi Merter’in yazıp yönettiği “Tetikçi” isimli oyunda 6 kez başrol olarak sahne alan Palalı, tiyatro oyunlarına ara vermiştir.Ayrıca ATV’ de yayınlanmakta olan “Hayat Devam Ediyor” adlı diziye 17 Şubat 2012 tarihli 14. Bölüm itibarıyla katılan Palalı; oyunculuk başarısını kendi sesiyle canlandırdığı “Giray” karakteri ile de sürdürmüştür.

Bu diziden birinci sezon finali olan 32. Bölüm itibarıyla ayrılmış olan Palalı, 2012-2013 sezonu için baş rollerini Hazal Kaya, Tuğçe Kazaz ve Tardu Flordun ile paylaşacağı, Adam Film tarafından ATV için hazırlanan “Son Yaz – Balkanlar 1912” adlı dizi ile anlaşma sağlamıştır.Anılan dizinin ismi daha sonra ATV tarafından “Son Yaz” olarak değiştirilmiş ve 1. bölüm 25 Eylül 2012 Salı günü yayınlanmıştır.

Daha sonra MinT Yapım ile anlaşma sağlayan Furkan Palalı, Show TV için hazırlanan “Aşk Emek İster” isimli dizide Ekin Türkmen ve Müge Boz ile birlikte başrol olarak yer almış ve dizinin ilk bölümü 14 Nisan 2013 Pazar günü Show TV’de yayınlanmıştır. Dizide işlenen konu şöyledir: “Varlıklı bir ailenin iyi eğitim almış, en iyi okullarda okumuş, en güzel otomobillere binmiş oğlu, okulunu bitirip yurda döner. Holdingde bir oda beklerken babası onu, “İşi en alttan öğreneceksin” deyip fabrikasında işe başlatır… Kimliği gizli tutulan genç veliaht, hayatının aşkını bu fabrikada bulur.”

Palalı Osman Sınav’ın yönettiği ve TRT 1’de yayınlanan Kızılelma dizisinde Millî İstihbarat Teşkilatı elemanı Murad Altay’ı canlandırmıştır. Dizi 2014 yılının Ocak ayında vizyona girmiş ve 23 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan 28. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

8 Ağustos’ta TRT 1’de başlayan Son Çıkış dizisinde başrolü oynamaktadır.

1 Nisan 2016’da vizyona girmiş olan Somuncu Baba Aşkın Sırrı isimli sinema filminde başrol oynamıştır.

15 Haziran 2016’da FOX TV‘de başlayan No 309 dizisinde başrolü oynamıştır.

Son olarak bu yaz Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Benim Tatlı Yalanım dizisinde Nejat rolünde başrol oynayacaktır.

Furkan Palalı Eşi Kimdir?

Aşk ve Mavi dizisinde Mavi karakterine hayat veren Burcu Kıratlı ile meslektaşı Furkan Palalı, yaz sezonunda sürpriz bir aşka yelken açmıştı. Bir süredir ilişkilerinde sorun yaşayan Burcu Kıratlı ile Furkan Palalı, sürpriz bir şekilde yollarını ayırdı.

Anlaşamadıkları için ilişkilerini sonlandıran çift, arkadaş olarak kalmayı dahi tercih etmedi. Çift, sosyal medya hesaplarından birbirini takip etmeyi bıraktı.

Furkan Palalı Dizileri

 • Küçük Sırlar
 • Adını Feriha Koydum
 • Hayat Devam Ediyor
 • Son Yaz
 • Aşk Emek İster
 • Kızıl Elma
 • Son Çıkış
 • No 309
 • Benim Tatlı Yalanım

Furkan Palalı Filmleri

 • Somuncu Baba Aşkın Sırrı
 • Direniş Karatay

Furkan Palalı Twitter Adresi Nedir?

Mart 2012 tarihinde twitter’a katılan Furkan Palalı’nın twitter adresi: https://twitter.com/fpalali

Furkan Palalı Kaç Yaşında?

27 Ekim 1986 doğumlu olan Furkan Palalı 33 yaşındadır.

Furkan Palalı Ailesi Kimlerdir?

 

Yorum yapın