Anasayfa » ŞİFALI BİTKİLER VE FAYDALARI » Greyfurtun Suyunun Faydaları ve Herşey

Greyfurtun Suyunun Faydaları ve Herşey

Greyfurt, Greyfurt suyu, Greyfurt suyu neye iyi gelir, Greyfurt suyunun faydaları, Greyfurt suyunun faydaları nedir, Greyfurt suyu hakkında bilgiler, Greyfurt suyu hakkında her şey

Sevgili okurlar, sizlere kış aylarında evlerimizden eksik olmayan bir kış meyvesi olan Greyfurttan bahsedeceğiz. Peki greyfurt suyu faydalı mıdır, greyfurt suyu neye iyi gelir? Hepsi ve daha fazlası yazımıda.

Greyfurt Suyunun Faydaları Nedir?

Greyfurt Suyunun Faydaları

 • Sindirim sistemini rahatlatır ve hazımsızlığı önler.
 • Uzun ve yorucu bir günün ardından aynı miktarda greyfurt suyu ile limon suyunu karıştırın ve bal ile tatlandırılarak için. Yorgunluğunuzun geçtiğini ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.
 • Ateş düşürücü olarak genellikle bol sıvı tüketilmesi tavsiye edilir. Bu şifalı meyvenin suyunu tüketerek de ateşinizi düşürebilirsiniz.
 • Kışın sık sık yakalanılan boğaz ağrısını hafifletir ve öksürüğü geçirmeye yardım eder.
 • Diyabet yani şeker hastalığına iyi gelir.
 • Kolesterolü düzenleyici etkisi vardır.
 • Susuzluğu giderir.
 • Prostat kanseri ve kolon kanserine yakalanma riskini azaltır.
 • Sıtmaya iyi gelir.
 • Midedeki şişkinliğini giderir.
 • Kan basıncını azaltarak kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltmış olur.
 • Kemikleri güçlendirici etkisi vardır. Osteoartrit ve romatoid artrit gibi kemik hastalıklarına iyi gelir.
 • Astım rahatsızlığına karşı faydalıdır.
 • İyi bir antioksidan kaynağıdır.

Greyfurt Suyu İle Uykusuzluğa Son!

Uykularınız kaçıyor ve bir türlü uyuyamamaktan mı şikayet ediyorsunuz? O halde greyfurt suyu ile düzenli bir uykuya merhaba diyebilirsiniz. Yatmadan önce bir bardak greyfurt suyu içmek rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Greyfurt Suyu İle Güzelliğinize Güzellik Katın!

Güneş ve hava kirliliğinden kaynaklanan cilt yorgunluğunu giderir. Cilt dokusunun iyileşmesine yardım eder. Ciltteki kırışıklıkları azaltarak daha genç görünmeye destek olur. Ciltte kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Greyfurt Suyu İle Nezle ve Gripten Kurtulun!

Kışın birçok kişi ister istemez kış hastalıklarına yakalanır. Kimi insanlar grip olurken kimileri nezle olur yada öksürük, boğaz ağrısı gibi hastalıklara yakalanır. Greyfurt suyu sayesinde bu hastalıklardan kurtulmak mümkündür. İçeriğindeki C vitamini sayesinde portakal, mandalina gibi turunçgillerle birlikte vücuda güç verir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı sizi korur.

Greyfurt Suyu Böbrek Taşı Oluşumunu Engeller!

Böbrek taşı oluşumu riskini azaltmak ister misiniz? O halde bu şifalı meyvenin suyundan tüketmelisiniz. British Journal dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre düzenli olarak greyfurt, elma ve portakal suyu karışımından yarım litre içildiği zaman, idrardaki pH değeri ve sitrik asit miktarları düzenlenir. Bunun sonucunda böbrek taşı oluşma riski azalır.

Greyfurt Suyunun Faydaları Nedir?

Greyfurt Suyu Zayıflatır Mı?

Bu şifalı meyvenin suyu sayesinde istenmeyen fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Açlık hissini yok eder ve iştahı kapatır. Bu meyve suyunun vücutta yağ yakma özelliği vardır. Vücuttaki nişasta ve şeker emilimini azaltarak zayıflamaya ve kilo almamaya yardım eder.

Greyfurt Suyu İlaçlarla Birlikte Kullanılmalı Mıdır?

Öncelikle her sebzenin yada meyvenin aşırı tüketimi zararlıdır. Araştırmadan bilmeden yada kullandığınız ilaçlar varsa doktora danışmadan düzenli olarak belli meyveler yada sebzeler tüketilmemelidir. Greyfurt suyu da ilaçlarla birlikte tüketilmemesi gereken bir meyve suyudur. Özellikle düzenli ve uzun süre kullanılan ilaçlarla kesinlikle içilmemelidir yada meyve olarak da tüketilmemelidir. İlaçlarla etkileşime girerek ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Greyfurt suyundaki bazı maddeler ilaçların vücutta düzenli olarak emilmesini azaltarak, ilaçların içindeki maddelerin vücutta birikmesine neden olur. Bunun sonucunda biriken maddeler bir anda kana karışarak ciddi sağlık sorunları ortaya çıkarır. Kalp ilaçları, antidepresanlar, kolesterol dengeleyici ilaçlar, yüksek tansiyon ilaçları, mide bağırsak ilaçları bunlardan sadece bazılarıdır.

Yorum yapın