Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Güçlü Bakımlı Saçlar İçin Kolay Maskeler

0

Saçlarınız cansız ve çabuk mu kırılıyor? İşte size evde yapabileceğiniz kolay saç bakım maskeleri. Evde bulunan malzemelerinizle saçlarınızın canlı, parlak dolgun görünmesini sağlayacak doğal maske yapımı.

Parlak Saçlar İçin: Bal ve Hindistan Cevizi Yağı

Daha parlak ve nemli saçlar için 1 yemek kaşığı balı 1 yemek kaşığı erimiş hindistan cevizi yağı ile karıştırın.Islak saçınıza uygulayarak 20 dakika bekletin ve durulayın.

Saç Kökünü Nemlendirmek İçin: Bal ve Şampuan

Saç deriniz kuru ve sürekli kaşınıyor mu? 1 yemek kaşığı balı yemeğinizin içine karıştırın. Bu işlemi saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bal saç derinizi nemlendirecek böylelikle kaşıntı hissini ve kepeklenmeyi azaltacaktır.

Doğal Saç Kremi: Bal ve Zeytinyağı

Saçlarınızı ipek gibi yumuşatmak ve tararken daha çok kolaylık sağlamak için 2 yumurta 2 yemek kaşığı zeytin yağını karıştırın.1 yemek kaşığı balı da karışıma ilave ederek kremsi hali alana kadar karıştırın.Islak saçınıza uygulayın ve bone takarak 1 saat bekleyin.İyice durulayın ve sonrasında şampuanla yıkımayı unutmayın.

 

Yıptanmış Saçlara: Bal, Avokado ve Zeytinyağı

1 tane avokado 2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 2 yemek kaşığı balı mikserle iyice çırpın. Islak saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekletin.Ardından durulayın ve şampuanla saçınızı yıkayın.

Saçınızı Uzatmak İçin: Zeytin Yağı ve Muz

2 adet kararmış muzu 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Saç derinize masaj yaparak ıslak saçlarınıza sürün.20 dakika bekletin ve durulayın. Bunu haftada bir kez tekrar edin.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap