Ana SayfaEĞİTİMGülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

gülü seven dikenine katlanır ilgili kompozisyon, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon, 2021 gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kısa kompozisyonlar, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon ödevleri, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. gülü seven dikenine katlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, gülü seven dikenine katlanır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bazen sevdiğimiz şeylerin olumsuz özelliklerine de rastlarız. Böyle durumlarda sevdiğimiz şeylerden vazgeçmek yerine bu olumsuz özellikleri görmezden gelerek onları yok saymaya çalışırız. Çünkü sevdiğimiz kişilerden ya da yapmaktan hoşlandığımız işlerden vazgeçebilmemiz mümkün değildir. Böyle bir durumda olumsuzlukları hoş görmeye çalışırız.

Bazı insanlar bizim için çok değerlidir. Ancak bu kişilerin bizleri rahatsız eden kötü huyları ya da herhangi bir kötü özellikleri olabilir. Önemli olan bu olumsuzluklar çok uç noktaya gelmediği sürece anlayışımızı ve iyi niyetimizi kaybetmeden o kişiyi sevmeye devam etmektir. Çünkü hayatta hiç kimse dört dörtlük değildir. Bizim de mutlaka başkalarının hoşuna gitmeyen olumsuz taraflarımız vardır. Bu nedenle kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyi başkasına yapmamalı, gülü seviyorsak dikenine katlanmalıyız.

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Yaşamımızda çok sevdiğimiz insanlar, işler veya nesneler yüzünden çeşitli sıkıntılar yaşayabiliriz; ancak bu küçük sıkıntılara katlanmayı bilmeli, hiçbir şeyin kusursuz olamayacağının farkında olmalıyız. Bir insanı seviyorsak onun ufak hatalarını da görmezden gelebilmeli, onu olduğu gibi kabul edebilmeliyiz. Yahut güzel ve lüks bir yaşam hayal ediyorsak; çalışmalı ve gerektiğinde cefasını da çekebilmeliyiz.

Dünyada eksiği, hatası yahut zorluğu olmayan hiçbir şey yoktur. Örneğin nar, belki de dünyanın en güzel meyvelerinden birisidir. Ancak yemesi de o derece zor ve meşakkatlidir. Ancak bu zorluk veya meşakkat, onu yememize engel değildir. Zira biliriz ki onu yerken aldığımız tat, çektiğimiz zahmetten çok daha ileridir. Yahut gönlümüzü kaptırdığımız, sevdiğimiz, kendimize eş olarak kabul ettiğimiz kişinin bazı olumsuz davranışları, kötü huyları olabilir. Kötü bir huy, onu hayatımızdan silmemize sebep olabilir mi? Hayır, eğer o kişiyi gerçekten seviyorsak bizim için onun ufak kusurları da asla mühim değildir. Düşünün ki bir erkek, karısı sadece çok konuşuyor diye onu hayatından çıkarmayı düşünüyor. Bu durum akla mantığa ya da vicdana sığar mı? Erkek; madem ki o kadınla tüm hayatını birleştirmiş, onun konuşmasına da katlanmak zorunda, ona saygı göstermek mecburiyetindedir.

Dünyanın en güzel nimetlerine baktığımızda bile, hepsinin bir bedelinin olduğunu görürüz. Örneğin zengin olmak, istediği gibi gezip dolaşmak için kişinin çok çalışıp çok kazanması yani işin önce cefasını çekmesi gerekir. Zorluklar, bizi hedefimizden veya isteğimizden asla uzaklaştırmamalıdır. Aslında sevdiğimiz şeyleri güzel yapan, belki de onlara ulaşırken çektiğimiz zorluklar ve sıkıntılardır.

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar