Hamilelikte Domates Aşermek ve Cinsiyet

0
421

Hamilelikte Domates Tüketimi Faydaları

Hamilelikte domates tüketimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus da, kesinlikle sera domatesi değil, mevsiminde ve doğal şartlarda yetişen domatesi tercih etmenizdir.

Gebelikte domates aşerme cinsiyet

Sonuç olarak domates bir yaz sebzesidir ve özellikle hamilelikte domatesin faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için sadece yaz mevsiminde doğal büyüyen domatesleri daha çok tüketmeniz gerekmektedir. Bu durum, sadece domates için değil, tüm sebzeler ve meyveler için geçerli olan önemli bir bilgidir. Mevsiminde tüketilen sebze ve meyvelerin faydaları çok daha fazladır. Sadece hamilelikte değil, aslında her zaman bu önemli noktaya çok dikkat edilmelidir.

Hamilelikte Domates Tüketilirse Bebeğin Cinsiyeti Ne Olur?

Hamilelikte domates yemek için aşermek, yani domatesi çok fazla yemek istemek, genel olarak halk arasında kız bebek sahibi olunacağına işaret eder. Tıbbi açıdan hiç bir açıklaması olmasa da domatesi tuzla yiyenlerin kız çocuğu olacağı söylenir. Bu aslında biraz hormonlarla ilgili olarak açıklanabilir. Ancak halk arasında bu konu çoğunlukla tutmaktadır. Hatta ‘’ Ye ekşiyi doğur Ayşe’yi; Ye tatlığı al Hakkı’yı’’ şeklinde de halk arasında dolaşan bir söz de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here