Hamilelikte Mide Bulantısı Nekadar Sürer

0
115

Hamilelikte Mide Bulantısı Nekadar Sürer, Hamilelikte mide bulantısı neden olur, hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar,

Hamileliğin ilk belirtilerinden olan mide bulantısının sebebi genellikle hormonal ve fiziksel değişikliklere bağlanmaktadır. Bulantılar yorgunluk, keskin kokular ve kan şekerinin düşmesiyle tetiklenebilir. Her kadında görülmeyen bu bulantılar bazı hamilelerde uzun süre yaşanabilir.

Hamilelikte ve gebelikte mide bulantısı ne kadar sürer kaç ay sürer nezaman biter

Mide Bulantısı  Sadece sabahları mı görülür?

Çoğu kadın uyandığında mide bulantısı hisseder. Bunun sebebi sabahları kan şekerinin çok düşük olmasıdır. Ancak mide bulantıları gün içerisinde her saatte görülebilir.

Hamilelikte Sabah bulantısı ne kadar sürer?

Çoğu hamilede 12. haftada azalan belirtiler 14. hafta itibariyle yok olur. Ancak tüm hamilelik boyunca da sürdüğü görülebilir. Nadiren bulantıların çok şiddetli olması söz konusudur.

Hamilelikte bulantısını tetikleyen besinler nelerdir?

Keskin kokulu, baharatlı ve kızartılmış besinlerden uzak durun. az ama sık yiyin. Ekmek, tahıllı besinler ve muz gibi lifli meyveler mideyi bastırır. Yatağınızın başucunda birkaç bisküvi bulundurun. Uyandığınızda birkaç tane atıştırın ve kan şekerinizin normal seviyeye gelmesi için 15-20 dakika bekleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here