Anasayfa » SAĞLIK » Hiperhidrozi Vücutta Nasıl Görünür ?

Hiperhidrozi Vücutta Nasıl Görünür ?

Hiperhidrozi, Hiperhidrozi nedir, Hiperhidrozi hakkında bilgiler, Hiperhidrozi özellikleri, Hiperhidrozi belirtileri, Hiperhidrozi nedenleri, Hiperhidrozi tedavisi, Hiperhidrozi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Hiperhidrozi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Hiperhidrozi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Hiperhidrozi Nedir ? Hiperhidrozi nedenleri nelerdir ?, Hiperhidrozi belirtileri nelerdir ? Hiperhidrozi tedavisi nedir ? Hiperhidrozi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Hiperhidrozi

Hiperhidrozi Nedir ?

Terleme vücudun ısı kontrolünü yapmak için meydana gelen fizyolojik bir olaydır. Aşırı terleme (hiperhidroz) ise çevre koşulları ve vücudun ısı kontrolünden bağımsız olarak fazla miktarda terleme durumudur. Hiperhidrozu olan hastaların terlemesi için hareket etmelerine gerek yoktur. Hatta oturdukları yerde ellerinden ter damlayabilir. Hastalık, primer, bir ilaç yada tıbbi bir duruma bağlı olarak gelişebilir. Bölgesel aşırı terleme özellikle koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı ve daha nadir olarak baş-boyun bölgesinde olan terlemedir. Yemek yerken terleme, Frey sendromu denilen durumda görülür. Yaygın hiperhidroz; hormonal, nörolojik, enfeksiyonel sebeplerle ya da kalp damar hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, ilaç ve zehirlenme nedenleriyle meydana gelebilir. Bölgesel aşırı terleme, diğer terleme rahatsızlıklarına oranla daha sık görülür. Nedeni tam anlamıyla bilinmemekle birlikte sinir sisteminin uygunsuz çalışması, hastalığın temel nedeni olarak görülmektedir.

Hiperhidrozi Vücutta Nasıl Görünür ?

Hiperhidrozi
Hiperhidrozi

Yorum yapın