İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

10 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon, 2021 iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, iki cambaz bir ipte oynamaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bazı insanlar vardır bir iş yapacaklarında kurnaz davranmaya çalışırlar. Bu insanlar genellikle işin kolayına kaçar. Ya da kendi işine gelecek kısma yoğunlaşırlar. Yeri geldiğinde her türlü hileye başvurmasını da çok iyi bilir. Tabir yerinde ise kafasında kırk tilki dolaşır. İşte bu tip insanın saf temiz kalpli insanları kandırması dolandırması çok kolay olur.

Aynı kurnazlığa sahip iki insan aynı işte olursa işte o zaman işin rengi değişir. Her fırsatta birbirlerini kandırmaya saf dışı bırakmaya çalışırlar. İki taraf da türlü türlü hileye başvuracağından durum tehlikeli olmaya başlar. Mesela ağır bir yük taşınacak diyelim. Art niyetli, kurnaz iki işçi yan yana geldiğinde ikisi de işin zor kısmını birbirinin üzerine yüklemek için uğraşacaktır. Yeri gelecek yalan söyleyecek yeri geceler birbirlerini kandırmak için çaba sarf edecekler. Bu nedenle iki kurnaz, art niyetli insanın bir ara da olması her zaman olumsuz sonuçlar doğurur. İş yapmaktan ziya de ikisi de işi birbirinin üstüne yıkma telaşına girer. Bazen de art niyetli sahtekar birisi kendi gibi birini dolandırmaya çalışırken daha dikkatli davranır. Belki de hiç ona bulaşmaz. Çünkü işler tersine sarabilir.

,Karşı tarafta kendi gibi olduğundan işler planladığı gibi gitmeyebilir. Aksine kendisi de zarara düşeceğinden riske girmez. Bu tür insanlardan uzak durmak gerekir. Hile ile aldatma ile birbirlerini kandırmaya çalışırken maalesef ara da dürüst saf temiz insanlar mağdur olur.

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hileci ve kurnaz iki kişi, bir iş üzerinde çalışırlarsa birbirlerini aldatmak ve atlatmak için bütün hünerlerini harcarlar. Bu durum ikisi içinde tehlikelidir. Bu nedenle, kişi kendisi ile aynı güçteki kişi ile mücadele etmek, onunla boy ölçüşmek istemez. Zira belki de ufak bir menfaat için çok şey kaybetmiş olacaktır.

Böyle kişiler kendilerine benzeyenleri tanır, onlarla mücadele ederek üstün olmak ister. Kurnazlar aynı niteliklere sahip oldukları için de birbirlerini kolay kolay alt edemezler. Onlar birbirleriyle mücadele ederken arada başkaları zarar görür. Bu nedenle iki kurnaz, art niyetli insanın bir ara da olması her zaman olumsuz sonuçlar doğurur. İş yapmaktan ziya de ikisi de işi birbirinin üstüne yıkma telaşına girer. Bazen de art niyetli sahtekar birisi kendi gibi birini dolandırmaya çalışırken daha dikkatli davranır. Belki de hiç ona bulaşmaz. Çünkü işler tersine sarabilir. Karşı tarafta kendi gibi olduğundan işler planladığı gibi gitmeyebilir. Aksine kendisi de zarara düşeceğinden riske girmez.

Kısaca belirtmek gerekirse, bir sahtekârın başka bir sahtekârla aynı iş üzerinde mutabık kalması olanaksızdır. Bu tür insanlardan uzak durmak gerekir. Hile ile aldatma ile birbirlerini kandırmaya çalışırken maalesef ara da dürüst saf temiz insanlar mağdur olur.

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •