İşkur YouTuber Eğitimi Vericek

0
151

İşkurdan Youtuber eğitimi 

Türkiye İş Kurumu google ile iş birliği yaparak gençlere bol kazançlı bir iş imkanı sağlayacak yaklaşık 10 bin ile 30 bin arası kazanç saglayan bir imkan.

Türkiye İş Kurumu, önemli bir projeye hazırlanıyor. Türkiye İş Kurumu, yapmış olduğu açıklama ile beraber, Google ile işbirliği yaparak YouTuber eğitimlerine başlayacaklarını kamuoyuna duyurdu.

İŞKUR, Google ile iş birliği yaparak Gençlere Eğitim Verecek!

Son zamanlarda gençlerin para kazanmak için önemli kapılarından biri olan YouTube, her geçen gün büyüme devam ediyor.

Her geçen gün gelişen bu sektör için gençlere yol göstermek için Google ile işbirliği yapacak olan İŞKUR, YouTuber yetiştirmek için eğitimlere başladı.

Şöyle bir baktığımız da Türkiye’de bu işi yapan gençlerin kurduğu ve takipçi sayısı 2 milyona ulaşan, görüntüleme oranı yüksek YouTube kanallarının aylık kazanç 10-30 bin lirayı arasında olduğunu görmekteyiz.

Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi!

Türkiye İş Kurumu “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında girişimci gençlerimize yardım eli uzatacak. Böylelikle gençlerin dijital becerilerini ortaya çıkartmalarında yardımcı olacak olan İŞKUR, önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.

İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal liderliğinde Google Türkiye Ofisi’yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedefleniyor.

Google tarafından üniversitedeki gençlere, irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere “dijital girişimcilik”, “Nasıl YouTuber olunur?” eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa’da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here