İstanbul Avcılar Metrobüsünde Taciz Sıkandalı – 23 Nisan 2019

23 Nisan 2019 Salı günü öğleden sonra 17.00 civarında metrobüsle Avcılar istikametinde giden bir adam, bir kadına cinsel saldırıda bulundu. Metrobüste kadının üzerine boşalan Fatih Özdemir, kadının tepkisi ve çevredekilerin desteğiyle metrobüsten çıkarıldı.İstanbul taciz ve tecavüz olaylarıyla sarsılıyor. Küçükçekmece’ye bağlı Kanarya mahallesinde 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edilirken, metrobüste bir kadın cinsel saldırıya uğradı.

Oturduğu koltuğun yanında ayakta duran adamdan rahatsız oldu ve çantasını araya koydu. Temasın bilinçli olduğunu fark edince aradan çantasını kaldırdı. Adamın fermuarının açık, cinsel organın dışarıda olduğunu gördü. Pantolonundaki ıslaklıkla beraber adamın boşaldığını fark eden kadın, adama vurarak önce uzaklaştırdı sonra da metrobüstekilerin de desteği ile metrobüsten dışarı çıkarıldı.

Kadın tacizin ardından çektiği videoda “biz değil siz utanacaksınız” diyerek sessiz kalınmaması gerektiğini göstermiştir. Aynı gün Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşında bir çocuk da tecavüze uğrayarak yoğun bakıma alındı. Kanarya halkı sokağa çıkarak sessiz kalmayacağını göstermiştir.

Biz bu çürümüş sistem ve onun yarattığı bu akıl karşısında susmuyoruz. Biz bu taciz ve tecavüzlere sessiz kalmıyoruz. Özgecan’ı, Rabia Naz’ı, Şule Çet’i, Sinem Şahin’i unutmuyoruz. Öte yandan Nevin Yıldırım’ı ve Çilem Doğan’ı da unutmuyoruz.

Onurlu bir gelecek için mücadele edenler olarak herkesi 25 Nisan Perşembe saat 19.30’da Beşiktaş Hakan Pastanesi önüne çağırıyoruz.

23 Nisan Salı günü 17.00 sıralarında metrobüsle Avcılar yönünde giden bir kadın tacize uğradı. Oturduğu koltuğun yanında ayakta duran adamdan rahatsız oldu ve çantasını araya koydu. Temasın bilinçli olduğunu fark edince aradan çantasını kaldırdı.

#MetrobüsteTacizVar Adamın fermuarının açık, cinsel organın dışarıda olduğunu gördü. Pantolonundaki ıslaklıkla beraber adamın boşaldığını fark eden kadın, adama vurarak önce uzaklaştırdı sonra da metrobüstekilerin de desteği ile metrobüsten dışarı çıkarıldı.

Kadın metrobüsün dışında olayı videoya çekti. Çevredekilerin de duymasıyla özellikle kadınlardan destek gördü. Metrobüste karşısında oturan bir adam, tacizci metrobüsten indirilikten sonra “ben görmüştüm bu adamın ne yaptığını” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir