James Mcavoy Kimdir ?

0
272

James Mcavoy kimdir,James Mcavoy nereli,James Mcavoy eşi kim ,James Mcavoy Biyografisi, James Mcavoy oynadığı filmler, James Mcavoy hangi dini benimser,James Mcavoy hakkında kısa bilgiler, James Mcavoy yaşı kaç, James Mcavoy ne zaman doğdu, James Mcavoy boyu kaç, James Mcavoy göz rengi nedir, James Mcavoy, James Mcavoy hakkında merak edilenler, James Mcavoy çocuğu var mı,  James Mcavoy hakkında notlar, James Mcavoy hakkında kısa notlar, James Mcavoy hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

James Mcavoy Hakkında Bilgiler
James Mcavoy Biyografisi

James Mcavoy Kimdir ?

James Andrew McAvoy, 21 Nisan 1979’da Glasgow, İskoçya’da dünyaya geldi. 7 yaşındayken ebeveynleri boşanınca James, dedesi tarafından büyütüldü.16 yaşındayken ”The Near Room” isimli filmle oyunculuğa başladı. İskoçya Kraliyet Konservatuarı’na girdi ve 2000 yılında mezun oldu. Önce İngiltere’ye daha sonra ise Amerika’ya taşındı.2001 yılında ”Kardeşler Takımı” isimli popüler dizide tek bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı. Disney’in CS Lewis’in “Narnia Günlükleri” kitabının beyaz perde uyarlamasında “Bay Tumnus” karakterini canlandırdı ve tanınmaya başladı. 2006 yılında “The Last King of Scotland” filmiyle BAFTA En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve aynı sene BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü’nü kazandı. Ertesi yıl 2007’de asıl kariyer sıçrayışını yaptığı “Kefaret” filmiyle en iyi aktör dalında Altın Küre’ye aday oldu.2011 yılında “X-Men:First Class” filminde Charles Xavier karakterini canlandırdı. Hollywood’un tanınan aktörlerinden biri haline gelen McAvoy daha sonra, Marry Shelly’nin ünlü romanından beyaz perdeye yansıtılan “Victor Frankenstein” filminde başrol oynadı.2016 yılında ise başarılı yönetmen M. Night Shyamalan’ın “Parçalanmış” filminin başrolünde 23 karakterli hasta bir genç adamı canlandırdı.

James Mcavoy En İyi Filmler

  • X-Men Geçmiş Günler
  • X-Men Birinci Sınıf
  • Wanted
  • X-Men Apocalypse
  • Parçalanmış

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here