Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

14 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon, kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon örnekleri, kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon, 2021 kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon örnekleri, kara haber tez duyulur ile ilgili kısa kompozisyonlar, kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon ödevleri, kara haber tez duyulur ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. kara haber tez duyulur ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kara haber tez duyulur ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Özellikle hastalık, ölüm, felaket ve büyük mal kayıpları ile ilgili olaylar veya durumlar insanlar arasında çok çabuk yayılır. Özelikle o ölüm, hastalık veya felaketlerden etkilenen kişilerin kulağına bu haberler çabuk yetişir.
İyi haberler insanı pek de etkilemezler. Bu nedenle iyi bir haber alan kişi, bunu diğer insanlara duyurma gereğini de pek hissetmez. Ya da birisinin başarısı, sahip olduğu bir şey, başkaları tarafından kıskanıldığı için, kimse onunla ilgili bu haberi paylaşmak duyurmak istemez.

Fakat haber kötü oldu mu hem kıskanılacak bir durum yoktur hem de insanlar o olay veya durumdan dolayı üzülür ve etkilenirler. Dolayısı ile herkese duyurma, herkesle paylaşma eğiliminde olurlar.

Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanları üzen haberleri vermek aslında hoş bir şey değildir. Lakin şuda bir gerçek ki özellikle hastalık, ölüm, felaket ve büyük mal kayıpları ile ilgili olaylar veya durumlar insanlar arasında çok çabuk yayılır. Birinin başına bir iş gelse veya ölüm olsa o haber çok üzücü bir şey olduğu için insanlar hemen bunu paylaşmak isterler. Çok fazla zaman geçmeden bu haber başkalarına duyurulur.

Lakin iyi haberler insanı pek de etkilemezler. Bu nedenle iyi bir haber alan kişi, bunu diğer insanlara duyurma gereğini de pek hissetmez. Ya da birisinin başarısı, sahip olduğu bir şey, başkaları tarafından kıskanıldığı için, kimse onunla ilgili bu haberi paylaşmak duyurmak istemez.

Bunun nedeni toplumdaki bazı insanların, özellikle başkalarının üzülmesinden zevk alanların duydukları bu haberi zaman kaybetmeden ortalığa yaymalarıdır. Oysa iyi bir haber olsa, sevmediklerini sevindireceği için ellerinden geldiğince onu saklı tutmaya çalışırlar.

Kara Haber Tez Duyulur İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •