Anasayfa » Genel » Karpuz Ve Peyniri Birlikte Yemeli’miyiz

Karpuz Ve Peyniri Birlikte Yemeli’miyiz

Karpuz Ve Peynir İkilisi Yaz Mevsimlerinin Vazgeçilmezidir. Karpuz Ve Peyniri Çoğu Yaz Gününde Serinlemek İçin Tüketiriz. Fakat Tehlike Burada Başlıyor. Peynir Ve Karpuz Göründüğü Kadar Masum Değil.

Diyet Yapan Çoğu İnsan Yaz Mevsimlerinde Peynir Ve Karpuz İkilisini Hafif Olduğu İçin Bol Miktarda Tüketir. Diyetisyen Aysun Yurdakul’a Göre İse Bu İkili Fazla Kiloya Sebep Oluyor. Ve Devamını Ekliyor…

“Bu İkili Çok Fazla Tüketildiği Zaman Kilo Almaya Sebep Olabilir. Eğer Karpuzun Yanında Tükettiğiniz Peynir Tuzlu Ve Oldukça Yağlı İse Ve Bunun Üzerine Siz De Normalden Fazla Karpuz Tüketirseniz Bir Diyet Faciasına Yol Açabilirsiniz.

Su Oranı Yüksek Olan Karpuz, Serinletme Etkisi Nedeniyle Yazın En Çok Tercih Edilen Meyvedir. Diyet Yapıyorsanız Karpuz Ve Peynir İkilisini Ara Öğün Olarak Tüketmelisiniz. Böylelikle Diyetinize Yararı Olur.

Akşam Tükettiğimiz Meyvelerin Kalori Miktarının Yüksek Olduğunu Unutmamalıyız. Diyet Yaptığımız Zaman Çok Şekerli Meyve Tüketmemeliyiz Çünkü Kan Şekerinin Yükselmesine Sebep Olabilir.”

Yorum yapın