Anasayfa » KİM KİMDİR » Kenan Erçetingöz Kimdir?

Kenan Erçetingöz Kimdir?

Kenan Erçetingöz kimdir,Kenan Erçetingöz nereli,Kenan Erçetingöz eşi kim ,Kenan Erçetingöz Biyografisi,Kenan Erçetingöz oynadığı filmler,Kenan Erçetingöz hangi dini benimser, Kenan Erçetingöz hakkında kısa bilgiler, Kenan Erçetingöz yaşı kaç,Kenan Erçetingöz ne zaman doğdu,Kenan Erçetingöz boyu kaç, Kenan Erçetingöz göz rengi nedir,Kenan Erçetingöz, Kenan Erçetingöz hakkında merak edilenler, Kenan Erçetingöz çocuğu var mı,Kenan Erçetingöz hakkında notlar,Kenan Erçetingöz hakkında kısa notlar, Kenan Erçetingöz hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere,Kenan Erçetingöz hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Kenan Erçetingöz, İzmir’de doğup büyümesinin ardından 80’li yıllarda İstanbul’a yerleşmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitim alan Kenan Erçetingöz, bu aşamanın ardından mesleki kariyerindeki ilk adımı Yeni Asır’da atmıştır.

Kenan Erçetingöz Nereli?

Kenan Erçetingöz Kimdir?

Kenan Erçetingöz, 1962 yılında İzmir’de doğdu. 17 yaşındayken İstanbul’a gitti. İstanbul’a gittikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi‘nde okumaya başladı. 1980’de Yeni Asır bürosundan iş isteyen Erçetingöz, gece bekçisi olarak çalışmaya başladı.

Gündüz eğitimine devam edip gece çalışan Erçetingöz, bu arada teleks yazmayı, fotoğraf banyosunu öğrendi. Bir gece denize düşen insanların fotoğraflarını çekerek haber müdürünün beğenisini kazandı ve gece muhabiri olarak işe alındı. Bundan sonra da okulu bıraktı. Yeni Asır gazetesinin Şişli bürosunda Gece polis muhabiri olarak çalışırken 1985’de Sabah Gazetesi kurulunca magazin muhabiri olarak çalışmaya başladı. Daha sonra da magazin müdürü oldu. Türk televizyon kanallarında, ekrana ilk laptop’u çıkarttığı için adı “laptop’lu adam” olarak anılmaya başlandı.

Kenan Erçetingöz, gazetecilik ve televizyon programları yapmakta ve 2000 yılında Türkiye’nin ilk magazin sitesi olarak kurduğu gecce.com‘un sahibidir. Ayrıca gecce.com’un düzenlediği ‘Gecce Mekan Oscar’ları’ adı altında 2000 yılından itibaren yeme, içme ve eğlence hayatına yön veren popüler adreslerle işletmecilerine ödül veriliyor. 2008 yılında Televizyonlarda “Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze” adlı ünlülerin konuk olduğu bir sohbet programı da yapan Erçetingöz, “Gecce Yaz Rehberi” adında yılda iki kez çıkan Türkiye’nin Yaz ve Kış mekanlarını tanıttığı bir dergi çıkarmaktadır.

2012‘de her hafta salı gecesi Bloomberg HT’de “Kenan Erçetingöz’le 60 Dakika” programını yaptı.

Yorum yapın