Anasayfa » EĞİTİM » Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon örnekleri, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon, 2021 keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon örnekleri, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kısa kompozisyonlar, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon ödevleri, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. keskin sirke küpüne zarar ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, keskin sirke küpüne zarar ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanlar bazı zamanlar çok sinirli, aksi, öfkeli olabilirler. Bu zamanlarda alınan kararlar yapılan davranışlar her zaman olumsuz bir şekilde insana geri döner. Öfkeliyken yaptığımız bir hareket hem bize hem de karşı tarafa zarar verir. Öfkeliyken insanlar sağlıklı düşünemeyeceğinden doğru kararlar veremezler. Böyle zamanlarda insanlar her zaman hata yapar hata yapmaya meyilli olurlar.

Biz sinirliyken asla ve asla önemli kararlar almamalıyız. Sinirliyken aksine hiçbir şey yapmamalı, kendimize daha sonra zarar verecek kararlar almamalı sinirimizin yatışmasını sakin olmayı beklemeliyiz. Yoksa keskin sirke küpüne zarar verecektir.

İnsanların hayatlarında kızdıkları, sinirlendikleri zamanlar olmaktadır. Hepimiz insanız ve bu durum normal karşılanır. Önemli olan sinirli olduğumuz zamanlarda kendimize ne kadar hakim olduğumuzdur. Öfke kontrolü yapabilmek ve kendimizi kontrol altında tutmak, karşımızdakilere ve kendimize en az zarar vermek anlamına gelir.

Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Öfkesine hakim olamayıp çabucak sinirlenenler; o anda düşünmeden hareket ettiklerinden dolayı kendilerine veya çevresindekilere büyük zarar verebilirler. Çünkü öfkenin başladığı yerde mantık durmaz; kişi tamamen istemsiz davranışlarda bulunur. Öfke, insanların en büyük düşmanıdır. O kadar sinsidir ki nasıl geldiğini bilemeyiz bile. Ve geldiğinde de büyük yıkımlara sebep olabilir. Bu yıkımlar, bazen kişinin yani öfkelenin bizzat kendisini; bazen de sevdiklerini etkiler.

Çabuk öfkelenen insanların yanında kimse durmak veya onlarla arkadaş olmak istemez; çünkü onların ne zaman sinirleneceği ve kişiye zarar vereceği belli değildir. Öfkesine sahip olamamakla ilgili çok güzel bir hikaye anlatılır. Öyle bir hikaye ki; aklı başında birinin gözyaşlarına boğulmasına bile sebep olabilir. ”Bir baba öğle yemeğini yemek üzere iş yerinden evine gelir. Yemeğini yiyip de zamanı dolduğunda evin bahçesine iner. Arabasının yanına geldiğinde aklı başından gider. Çünkü yedi yaşındaki oğlu, elinde bir çivi ile arabaya bir sürü yazı yazmıştır. Velhasıl arabada hal kalmamış, çiziklerle dolmuştur. Zaten çabuk öfkelenen baba, bir anda sinirlenir ve eline aldığı bir değnekle oğlunun ellerine hızla vurmaya başlar. Bu vurmaların sonu gelmez.

Adamın öfkesi geçip de vurmayı bıraktığında, tüm parmakların kırık içinde olduğunu anlar. Onu hemen hastaneye götürür. Parmaklarında kırılmadık, ezilmedik kemik kalmadığından tüm parmakları alınır. Adam üzüntüden kahrolur; ancak elden gelen bir şey yoktur. Oğlu kendine geldiğinde ”Babacığım, parmaklarım ne zaman çıkacak?” der ve baba iyice kahrolur, kendisinden geçer. Bir süre sonra, sigara içmek üzere aşağıya iner. arabasının yanına doğru gider ve kaputun üzerine oturur. O an, gözleri arabanın üzerindeki çiziklere ve yazılara çarpar. Çocuğun yazdığı şudur: ”Baba, seni çoook seviyorum!” Dünya adamın başına yıkılır adeta. Kafasını duvarlara vurur da vurur. ama iş işten geçmiş, çocuğun parmakları bir daha çıkmamak üzere kesilmiştir.”

Keskin Sirke Küpüne Zarar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın