Anasayfa » SAĞLIK » Koronavirüs Türkiye’de Görüldü Mü ?

Koronavirüs Türkiye’de Görüldü Mü ?

Koronavirüs, Koronavirüs nedir, Koronavirüs hakkında bilgiler, Koronavirüs özellikleri, Koronavirüs belirtileri, Koronavirüs nedenleri, Koronavirüs tedaivisi

Koronavirüs Türkiyede Görüldü Mü ?

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Koronavirüs Türkiye’de Görüldü Mü ? hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Koronavirüs Türkiye’de Görüldü Mü ? hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Koronavirüs Nedir ? Koronavirüs nedenleri nelerdir ?, Koronavirüs belirtileri nelerdir ?, Koronavirüs tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Koronavirüs Türkiyede Görüldü Mü ?

Koronavirüs Türkiye’de Görüldü Mü ?

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa neden olan yeni tip koronavirüs, bugüne kadar 40’a yakın ülkeye yayıldı. 25 Şubat tarihi itibarıyla Çin’de vaka sayısı 77 bini, virüsten ölenlerin sayısı ise 2600’ü aştı. Çin’den sonra koronavirüs nedeniyle can kaybının en fazla yaşandığı ülke İran oldu. İran’da resmi rakamlara göre 100’e yakın koronavirüs vakası tespit edildi, virüsten kaynaklanan ölümlerin sayısı ise 16 olarak açıklandı. İran’daki ölümler, Türkiye’de virüsle ilgili kaygıları artırdı. İran’dan Türkiye’ye dönmek isteyen Türk vatandaşlarını taşıyan uçak, bazı yolcularda grip belirtilerinin görülmesi üzerine Ankara’ya iniş yaptı. Uçakta bulunan 132’si yolcu, 8’i mürettebat 140 kişi, 14 günlük karantinaya alınırken, yapılan ilk testlerde koronavirüse rastlanmadığı belirtildi. Türkiye, İran ile sınırlarını kapattı. Aynı zamanda 25 Şubat geceyarısından itibaren İranlıların Türkiye’ye girişine izin verilmediği açıklandı.

Koronavirüs Türkiyede Görüldü Mü ?

Yorum yapın