Anasayfa » SAĞLIK » Kronik Bademcik İltihabı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kronik Bademcik İltihabı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kronik Bademcik İltihabıi, Kronik Bademcik İltihabı nedir, Kronik Bademcik İltihabı hakkında bilgiler, Kronik Bademcik İltihabı özellikleri, Kronik Bademcik İltihabı belirtileri, Kronik Bademcik İltihabı nedenleri, Kronik Bademcik İltihabı tedavisi, Kronik Bademcik İltihabı vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Kronik Bademcik İltihabı hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Kronik Bademcik İltihabı hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Kronik Bademcik İltihabı Nedir ? Kronik Bademcik İltihabı nedenleri nelerdir ?, Kronik Bademcik İltihabı belirtileri nelerdir ? Kronik Bademcik İltihabı tedavisi nedir ? Kronik Bademcik İltihabı vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Kronik Bademcik

Kronik Bademcik İltihabı Nedir

Bademcikler tıp dilinde tonsil olarak adlandırılır. Burun etinin tıbbi adı ”adenoid” tir. Hem bademcikler hem de burun eti boğaz ve burunu kaplayan lenf dokusunun bir parçasıdır. Görevleri, kişileri enfeksiyonlara karşı korumaktır. Bademcik ve burun etine bağlı başlıca bozukluklar enfeksiyonlar ve bu dokuların büyümesidir. Büyüme genellikle tekrarlayan enfeksiyonlar sonucu oluşur. Tonsil ve adenoid büyümesi yaşla birlikte gerileyebilir. Burun etinin büyümesine adenoid vejetasyon denir. Viral bademcik iltihaplarında antibiotiğe gerek yoktur. Boğazdaki mikrobun tanınması için hızlı antijen testi yada boğaz kültürü yapılır. Ancak iltihap etkeni beta mikrobu ise antibyiotik kullanmak gereklidir.

Kronik Bademcik İltihabı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kronik Bademcik
Kronik Bademcik

Yorum yapın