Kulak İltihabı Vücutta Nasıl Görünür ?

0
188

Kulak İltihabı, Kulak İltihabı nedir, Kulak İltihabı hakkında bilgiler, Kulak İltihabı özellikleri, Kulak İltihabı belirtileri, Kulak İltihabı nedenleri, Kulak İltihabı tedavisi, Kulak İltihabı vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Kulak İltihabı hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Kulak İltihabı hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Kulak İltihabı Nedir ? Kulak İltihabı nelerdir ?, Kulak İltihabı belirtileri nelerdir ? Kulak İltihabı tedavisi nedir ? Kulak İltihabı vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Kulak İltihabı

Kulak İltihabı Nedir ?

ulak; dış, iç ve orta kısımlardan oluşur. Orta kulak, kulak zarının arkasında işitmeyi sağlayan çekiç, örs ve üzengi adındaki minik kemikçiklerin bulunduğu hava dolu alan olup östaki borusu adı verilen kanal ile burnun arkasına ve boğaza açılır. Yutkunma ile bu borudan orta kulağa hava girer. Bazı durumlarda hem yetişkinlerde hem de çocuklarda orta kulak iltihabı görülebilir. Alerji, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı veya solunum yolu enfeksiyonu sonucu orta kulak enfekte olabilir. Orta kulak ile bağlantıyı sağlayan östaki borusunun tıkanması orta kulak iltihabının oluşmasına zemin hazırlar. Diğer adı otitis media olan orta kulak iltihabı yetişkinlerde de görülmekle birlikte daha çok çocuklarda ortaya çıkar ve ağrılı geçer.

Kulak İltihabı Vücutta Nasıl Görünür ?

Kulak İltihabı
Kulak İltihabı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here