Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Laryngeal Cancer Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Laryngeal Cancer, Laryngeal Cancer nedir, Laryngeal Cancer hakkında bilgiler, Laryngeal Cancer özellikleri, Laryngeal Cancer belirtileri, Laryngeal Cancer nedenleri, Laryngeal Cancer tedavisi, Laryngeal Cancer vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Laryngeal Cancer hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Laryngeal Cancer hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Laryngeal Cancer Nedir ? Laryngeal Cancer nelerdir ?, Laryngeal Cancer belirtileri nelerdir ? Laryngeal Cancer tedavisi nedir ? Laryngeal Cancer vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Laryngeal Cancer

Laryngeal Cancer Nedir ?

Gırtlak kanseri, baş ve boyun bölgesinde görülen en sık tümöral hastalık türüdür. Yapılan araştırmalara göre ortalama başlangıç ​​yaşı erkeklerde 66, kadınlarda 63’tür. Belirtiler kalıcı ses kısıklığı, boğaz ve yutma problemleri olabilir. Başlıca nedenlerin sigara ve alkol olduğu düşünülmektedir. Gırtlak boğazda bulunan, nefes ve yemek borusunu birbirinden ayıran bir organdır. Ses üretimi burada yapılır. Ayrıca gırtlak solunum sisteminin önemli bir parçasıdır. Yutma sırasında yemeğin nefes borusuna kaçmasını önler. Gırtlak bölgesinin kötü huylu kitlesel hastalıklarına gırtlak kanseri denir. Tıbbi jargonda gırtlak, larenks olarak isimlendirilir. Bu nedenle gırtlak kanseri, larenks kanseri olarak da bilinir. Gırtlak kanserleri çoğunlukla gırtlakta bulunan glottis bölgesinde ortaya çıkar. Glottis, nefes borusunun ve ses tellerinin bulunduğu, başlangıç kısmına verilen isimdir.

Laryngeal Cancer Vücutta Nasıl Görünür ?

Laryngeal Cancer

Laryngeal Cancer

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap