Anasayfa » Balıkçılık » Levrek Balığı Nasıl Tutulur

Levrek Balığı Nasıl Tutulur

Levrek balığı avlama teknikleri, levrek balığı nasıl tutulur

Levrek yakalanması zor ve sabır ve kararlılık gerektiren avcı bir balıktır.Levrek her balıkçının tutmayı hedeflediği mücadeleci, zor ve yakaladıktan sonrada yerken bir o kadarda lezzetli bir balıktır.Levrek çok ürkek şüpheci ve dikkatli bir balık olduğundan yakalamak zordur.Uğraş, sabır ve kararlılık gerektirir.


Levrek yakalamanın yöntemlerden ilk olarak rapala ile başlamak istiyorum.Levrek avcı ve saldırgan bir balık olduğundan uygun seçilmiş bir rapala ile yakalamak mümkündür.Özelikle 9-13 cm arası cam rapala kullanımı levrek için ideal bir yem olacaktır.Levrekler yavru kefalleri veyavru gümüş balıklarını avlamayıda çok sevdiklerinden cam rapala yerine kefale veya gümüşbalığına benzeyen 9-13 cm arası parlak modellerde kullanabiirz. parlak olması suyun içinde parlayarak balığın dikkatini çekeceğinden önemlidir.
Ürkek ve dikatli bir balık olan levrek için avlanırken kendinizi mümkü olduğu kadar gizlemeniz gerekir.Kayalık bir gölgedeysek bir kayanın üstüne çıkıp suya girmeden avlanablir, suyun içine mecburen girecek isekte hareketlerimzi kısıtlamalı balığı ürkütmemeliyiz.
Rapalayı 1 / 1.5 metre boşluk vererek bağlamalı kurşunsuz olrak atışlarımızı yapmalıyız.Zaten oltayı sararken rapala kendi ağırlığı ile 20 30 cm kadar derine dalacaktır.Buda genel olarak levrek avlamak için uygun bir seviyedir.Levrekler genelde hafif dalgalı ve kayalık bölgelerde avlanmayı severler.Hafif dalgalı havalarda şansınız rapla avında biraz daha fazla olacaktır.Rapalayı atıp yavaş yavaş sarmaya başadığınızda levrek rapaanın çıkardığı sese ve parlaklığa merakına yenik düşüp hemen yaklaşacaktır rapalanıza fakat uyanık bir balık olduğundan ilk önce takip edecek hemen atlamayacaktır oltanıza.Bu yüzden vazgeçmemeli kararlılık ile at çek yapmaya devam etmelisiniz.

Bölgede balık varsa ve uygun bir rapala ile avlanıyosanız birazda şans sizinle ise muhakkak balığı oltanıza çekmeyi başaracaksınızdır.

Levrek avı için sahteler

Levrek avında hangi sahteler tercih edilmeli, verimli avlara giden yol hangi sahteler ile olur diyenler için güzel bir sahte gösterim videosu. Levrek avcıları için faydalı ve bilgilendirici bir video. Rapala ile levrek avıa yeni başlayanlar içinde ders niteliğinde faydalı ve başarıya ulaşmada faydalı olacak görüntüler. At çek yaparak saatlerinizi boşa geçirmeden videoyu izleyerek levrek için gangi rapala kullanılmalı ve ve av nasıl yapılmalı konusunda yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz

LEVREK BALIĞI YAKALAMA RESİMLERİ

Yorum yapın