Anasayfa » KİM KİMDİR » Mehmet Nazif Günal Kimdir?

Mehmet Nazif Günal Kimdir?

Mehmet Nazif Günal kimdir, Mehmet Nazif Günal, Mehmet Nazif Günal Biyografisi, Mehmet Nazif Günal hakkında kısa bilgiler, Mehmet Nazif Günal yaşı kaç, Mehmet Nazif Günal ne zaman doğdu, Mehmet Nazif Günal boyu kaç, Mehmet Nazif Günal hakkında merak edilenler, Mehmet Nazif Günal çocuğu var mı, Mehmet Nazif Günal hakkında kısa notlar, Mehmet Nazif Günal hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Mehmet Nazif Günal hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Mehmet Nazif Günal, 1948 yılında Artvin Arhavi’de doğmuştur. Yurdanur Gülal adında ablası vardır. 1962 ve 1965 yılları arasında inşaat şantiyelerinde usta olarak çalışmıştır. 1965 ve 1971 yılları arasında ise inşaat sektöründe taşeron olarak faaliyet göstermiştir.

Mehmet Nazif Günal Kaç Yaşında?

Mehmet Nazif Günal Kimdir?

Mehmet Nazif Günal, 1948 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğmuştur. Yüksek öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yapmıştır. Bu okuldan 1971 yılında inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. Aslında daha 14 yaşındayken çeşitli inşaat şantiyelerinde çalışmıştır. Yüksek eğitimi sırasında da inşaat sektöründe taşeron olarak çalışmıştır. Okuldan inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra da Mehmet Nazif Günal, 1976 yılına kadar bir inşaat firmasında şantiye şefi ve inşaat müdürü olarak görev almıştır. Bu arada aynı okulda yüksek lisansını tamamlamıştır.

Mehmet Nazif Günal, ilk şirketini 1976 yılında kurmuştur. Bugün ise yedi farklı sektörde faaliyet gösteren MNG Şirketler Topluluğu’nun kurucusu ve sahibidir. MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Nazif Günal, evlidir ve üç çocuğu vardır. Çocukları da inşaat mühendisi olarak aile mesleği müteahhitliği sürdürmektedirler. Müteahhitlik onlar için bir yaşam biçimidir.

MNG Şirketler Topluluğunun temelinde Günal İnşaat ve MAPA İnşaat şirketleri var. Bu şirketler dünya standartlarında inşaat hizmetleri sağlayan şirketlerdir ve bina ve altyapı taahhüt işleri konularında uzmandır. Sonradan ülke içinde ve ülke dışında hava taşımacılığı, ülke içinde kargo taşımacılığı, otel yatırımları ve yönetimi, enerji üretimi ve pazarlaması, finans ve medya olmak üzere faaliyetlerini genişletmiştir.

Mehmet Nazif Günal, World of Wonders (WOW) markası altında, İstanbul, Antalya ve Bodrum’da turizm alanında ülke çapında öncü faaliyetlerini sürdürdüklerini açıklıyor. Bunun yanında finans sektörlerinde MNG Faktoring ile ve medya sektörinde ulusal yayın kanalı TV8 ile faaliyet gösterdiklerini söylüyor.

Mehmet Nazif Günal, kargo taşımacılığı sektöründe de büyümeye devam edeceklerini açıklıyor. Mülkiyeti kendilerine ait olan MNG Havayolları şirketi, ülkemizin en büyük hava yolu kargo kapasitesine sahip bir şirkettir. Şirketin bünyesinde on tane kargo uçağı bulunuyor. Ayrıca MNG Kargo şirketinin ülke genelindeki şube sayısı 750’ye yakındır. Personel sayısı 7000’in üzerindedir. Araç sayısı 2000 civarındadır.

Mehmet Nazif Günal’in Evi 

Arhavi`de bir grup eski dostla yemekteyiz. Karşımızda yeni inşa
edilen muhteşem bir konak. Ve en ilginçi ve dünyada başka örneği yok, konağın
bahçesinde minareli küçük bir cami. 

Mehmet Nazif Günal TV8

Mehmet Nazif Günal TV8’in eski patronudur. Kanalı satışa koyduğu dönemlerde, dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Acun Ilıcalıya satması yönünde fikir verdiği iddia ediliyor. Kanalın şimdiki sahini Acun Ilıcalıdır.

Mehmet Nazif Günal’ın Eşi Kimdir?

İlk firmasını 1976 yılında kurmuş olan Mehmet Nazif Günal, bugün 7 sektörde faaliyet göstermekte olan MNG Şirketler Topluluğu`nun sahibidir. Mehmet Nazif Günal evli ve üç çocuk babasıdır. Büyük oğlu Murathan Günal 1986 yılında doğmuştur.

Mehmet Nazif Günal Serveti Ne Kadar?

Mehmet Nazif Günal’ın 2020 yılı itibari ile 1,3 milyar USD serveti bulunmaktadır.

Yorum yapın