Anasayfa » KİM KİMDİR » Melis Babadağ Kimdir ?

Melis Babadağ Kimdir ?

Melis Babadağ kimdir,Melis Babadağ nereli,Melis Babadağ eşi kim ,Melis Babadağ Biyografisi, Melis Babadağ oynadığı filmler,Melis Babadağ hangi dini benimser, Melis Babadağ hakkında kısa bilgiler, Melis Babadağ yaşı kaç,Melis Babadağ ne zaman doğdu,Melis Babadağ boyu kaç, Melis Babadağ göz rengi nedir, Melis Babadağ, Melis Babadağ hakkında merak edilenler, Melis Babadağ çocuğu var mı,Melis Babadağ hakkında notlar,Melis Babadağ hakkında kısa notlar, Melis Babadağ hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

Adana’da lise eğitiminden sonra İstanbul’a gelen genç oyuncu, Marmara Üniversitesi’nde İç Mimarlık üzerine eğitim aldı. Daha sonra reklamlarda yer almaya başlayan genç oyuncu, Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine eğitim almaya başladı. Kamera karşısına ise ilk kez Aile Saadeti isimli dizide canlandırdığı Didar karakteri ile geçti.

Melis Babadağ Nereli ?

Melis Babadağ Kimdir ?

Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılından itibaren reklam oyunculuğu yapan Babadağ, Ayla Algan ve Ergün Demir’den oyunculuk dersleri almıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan oyuncu ilk oyunculuk deneyimini ise 2009 yılında yayınlanan Aile Saadeti adlı dizide hayat verdiği Didar karakteriyle yaşamıştır.

Melis Babadağ, 2011 – 2013 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.

2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.

Bugüne kadar Türkiye‘de yapılmış en büyük bütçeli sinema filmlerinden biri olarak dikkat çeken, 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek olan “Ertuğrul 1890” adlı sinema filminin yapımcılığını Türkiye tarafında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Japonya tarafında ise Ertugrul Film Partners yapım ortağı grubu üstleniyor.

Uygulayıcı yapımcılığını Japonya‘da TOEI şirketi, Türkiye’de Böcek Yapım’ın gerçekleştirdiği filmde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa rol aldı.

 

Melis Babadağ Filmleri

  • Beni Unutma
  • İncir Reçeli
  • Ertuğrul 1890

Yorum yapın