Mete Atatüre Kimdir?

0
273

Mete Atatüre kimdir,Mete Atatüre nereli,Mete Atatüre eşi kim ,Mete Atatüre Biyografisi, Mete Atatüre oynadığı filmler,Mete Atatüre hangi dini benimser, Mete Atatüre hakkında kısa bilgiler, Mete Atatüre yaşı kaç,Mete Atatüre ne zaman doğdu,Mete Atatüre boyu kaç, Mete Atatüre göz rengi nedir, Mete Atatüre, Mete Atatüre hakkında merak edilenler, Mete Atatüre çocuğu var mı, Mete Atatüre hakkında notlar,Mete Atatüre hakkında kısa notlar, Mete Atatüre hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

Cambridge Üniversitesi’nde kuantum fiziği üzerine çalışan Prof. Dr. Mete Atatüre, henüz 43 yaşında olmasına rağmen Stephen Hawking’in yetiştiği okulda bilime katkıda bulunuyor. Işık sesinin gürültüsünü ölçen, bu çalışmasını yaptığı ekibiyle birlikte tarihe geçen Atatüre, evrenin bir başka köşesinde, farklı bir yaşam formunu bulma ihtimalimizin çok yüksek olduğunu düşünüyor.

Mete Atatüre Nereli?

Mete Atatüre Kimdir?

Mete Atatüre, 1975 yılında doğdu. Siyasetçi bir baba ve ressam bir annenin çocuğu olan Atatüre, babasının mesleği nedeniyle ilkokulu dört farklı okulda okudu. Bilim ve sanat odaklı sohbetlerin içinde büyüyen Atatüre, ortaokula geçtiğinde ailesi ile birlikte Amerika’ya taşındı.Ortaokulu Amerika’da okuyan Atatüre’nin, o yıllarda en ısınamadığı ders Fizik’ti.

Fizik öğretmeninin hediye ettiği bir kitap sayesinde Fizik dünyasının harikalar diyarı olarak bilinen kuantuma merak saldı. Lise eğitimi için tekrar Türkiye’ye dönen Atatüre’nin hedefinde Fizikçi olmak vardı. Amacına giden yolda tercihini Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü’nden yana kullandı. Atatüre, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu. Atomsal, Mezoskopik ve Optik Fizik Grubu başkanı olduğu Cambridge Üniversitesi’ne ise 2007’de geldi. Doçent unvanı aldığı bu üniversitede, on beş kişilik ekibiyle yeni teknolojiler geliştirme üzerine çalışmalar yürüttü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here