Minyatür Pinscher Köpekleri Hakkında Bilgiler

0
1170

Minyatür Pinscher, Minyatür Pinscher Köpekleri, Minyatür Pinscher köpekleri hakkında bilgiler, Minyatür Pinscher köpeklerinin özellikleri, Minyatür Pinscher köpeklerinin beslenmesi, Minyatür Pinscher köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Minyatür Pinscher Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Minyatür Pinscher Köpekleri, Alman tazısı kırma bir köpek türüdür. Kimileri süs köpeği olarakta nitelendirmekte.


Minyatür Pinscher Nedir

Zwergpinscher ve Min Pin olarak da bilinen Minyatür Pinscher, Almanya’dan gelen pinscher türünde küçük bir köpek cinsidir. Türün en eski ataları, İtalyan tazı ve dachshunds ile karıştırılmış Alman Pinscher’ı da içerebilir.

Minyatür Pinscher Hakkında Bilgiler

Pinscher kelimesi Almanca’dır ve “ısıran” anlamına gelir. Daha sonra isim, diğer hayvanların onları ısırmasını önlemek için kesilmiş olan kulaklarına atıfta bulunan İngilizce “tutam” dan geldi. Alman Pinscher veya Normal Pinscher ( günümüzde yaygın olarak görülen ırk), Schnauzer’ların çok yakın bir akrabası olup, kökeni, 15. yüzyıla aittir. O zamanlar, Bavyeralı çiftçiler tarafından çiftliklerinin etrafındaki kemirgen haşereleri kontrol etmek için kullanıldılar. Bu nedenle, bazı insanlar Siyah Terrier‘in bu köpeğin atalarından biri olduğuna inanır. Diğer araştırmalar bunun zaten tükenmiş bir cins olan Rat Pinscher’dan geldiğini gösteriyor.II. Dünya Savaşı’ndan sonra, bu tür yok olmak üzereydi. Ancak, Werner Jung adında bir adam sayesinde, bu ırk günümüzde hala mevcuttur. Alman Pinscher’den sonra, diğer ırklar Minyatür Pinscher ve Doberman gibi diğer türler de ortaya çıktı. Pek çok insanın bunları çekici ve zarif hayvanlar olduklarını düşünmelerine rağmen, Alman Pinschers, iki torununun popülaritesini asla geçemedi.

Minyatür Pinscher Köpeklerinin Özellikleri

Minyatür Pinscher, küçük, kompakt, adaleli ancak zarif bir köpektir. Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir. Ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Patiler küçük ve kedivaridir. Çeneler güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir. Minyatür Pinscher’ın kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Köpek kendine has bir şekilde adımlarını yüksek atar.

Minyatür Pinscher Köpeklerinin Bakımı

Tüy bakımı oldukça kolay bir ırktır. Düzenli olarak bir haftayı aşmadan üç günde bir, dört günde bir tüylerinin fırçalanması yeterlidir. Bu şekilde pinscher köpeğiniz ölü kıllardan temizlenmiş olur.
Unutmayın: vücudu soğuk ile baş edemez.

Minyatür Pinscher Köpeklerinin Beslenmesi

Minyatür Pinscher, kuru mama ile beslenmelidir. Yavru Pinscher köpeklerinin beslenmesi için kaliteli yavru köpek mamaları tercih edilmelidir. Bu şekilde dışarıdan her hangi bir takviye yapmanıza gerek kalmaz. Minyatür Pinscher beslenmesinde ev yemekleri ve başka yiyeceklerin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde bu maddeler köpeğinizin böbrek ve karaciğerlerinde birikime neden olarak hastalanmasına sebep olmaktadır.

Minyatür Pinscher cinsi köpekleri, çok fazla hareketli olduklarından, bu köpekleri çok erken saatlerde beslememek gerekir. Aksi durumda kusma gibi ciddi problemler ortaya çıkabilir. Minyatür pinscher cinsi köpeğinize gün içerisinde vereceğiniz kuru mama miktarının 3’te 1’ini sabah, kalan diğer kısmını ise yatmadan hemen önce vermeniz, köpeğiniz için en sağlıklı beslenme biçimi olacaktır. Düzenli bir şekilde yapılan veteriner kontrolü ve sağlıklı bir beslenme şekli ile köpeğinizin hastalıklardan korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Minyatür Pinscher Köpeklerinin Fiyatları

Minyatür Pinscher köpeklerinin fiyatları ise 700 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here