Minyatür Schnauzer Köpekleri Hakkında Bilgiler

Minyatür Schnauzer Köpekleri Hakkında Bilgiler

11 Ocak 2020 0 Yazar:

Minyatür Schnauzer, Minyatür Schnauzer nedir, Minyatür Schnauzer köpekleri hakkında bilgiler, Minyatür Schnauzer köpeklerinin özeillikleri, Minyatür Schnauzer köpeklerinin bakımı, Minyatür Schnauzer köpeklerinin beslenmesi, Minyatür Schnauzer köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Minyatür Schnauzer Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Minyatür Schnauzer Köpekleri, Alman bir av köpeği türüdür.

Minyatür Schnauzer Nedir

Minyatür Schnauzer, 19. yüzyılın ortalarından ortalarında Almanya’da ortaya çıkan Schnauzer tipi küçük bir köpek türüdür.

Minyatür Schnauzer Köpekleri Hakkında Bilgiler

Küçük bir köpeğin mizaç ve davranışlarına sahip olan, gerçek anlamıyla bir Schnauzer köpeğidir. Zeka, dayanıklılık, dikkat, çocuklar ve evdeki diğer hayvanlara karşı sabrı, Minyatür Schnauzer’ları mükemmel aile köpekleri yapar. Uyumlu doğaları, herhangi bir yeni aileye kolayca katılabilecekleri ve apartman dairelerinde yaşamaya uygun oldukları anlamına gelir. Büyük ebattaki schnauzer’lar sürekli ilgi, alaka ve sevgi ihtiyacında olurlar. Sahipleri her zaman yanlarında olsun isterler. Aksi durumda, ruh halleri biraz somurtkan ve kasvetli olacak ve hatta sahiplerine saygı duymamaya başlayacaklardır. Özellikle daha küçük köpekler veya diğer hayvanlar ile yaşaması gereken durumlarda çok dikkatli olmalısınız, çünkü
gelişmiş bir av güdüleri vardır. Diğer canlı türleri ile birlikte yaşamaya alışması için onlar ile çok küçük yaşlardan itibaren yaşamaya başlamalı ki birbirlerine alışmaları kolay olsun.

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin Özellikleri

Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken bir ırktır. Kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir. Ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir. Uzun bir burun yapısı vardır, burun ucu siyah renktedir. Gözleri oval şeklinde ve koyu renklidir. İki tabakadan oluşan kaba yapılı kürkü, kırçıl, siyah, beyaz veya siyah ve gümüş renklerinde olabilir. Kırçıl, siyah ve beyaz tüylerin birlikteliğinden oluşur, beyaz tüyler siyah bantlıdır. Bu renk varyasyonunun olabilecek tonları koyu demir grisinden, gümüş rengine kadar değişen şekillerde olabilir. Kırçıl olanlarda alt tüy tabakası boz renkte olabilir, ancak gri olması tercih edilir. Yüz bölgesindeki tüylerin daha koyu bir maske oluşturması ve kaşların, sakalların, boyun, göğüs, karın, kuyruk altı ve bacakların iç kısımlarının ise daha açık bir tonda olması istenen bir özelliktir. Düz siyah Schnauzer’larda ise alt tüy tabakası dahil olmak üzere bütün kıl örtüsü siyah renkte olmalıdır. Göğüs bölgesinde bir miktar beyaz renk kabul edilir. Siyah ve gümüş ise “tuz ve biber” karışımına benzer ancak koyu bölgeler yoğun siyah renktedir, açık tonda olan bölgeler ise gümüş tonlarında olmalıdır.

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin Bakımı

Haftalık tarama gerektirir. Gösteri köpekleri biçimli tımar edilirken Standart Schnauzerler kırpılır. Kulakları temiz tutulmalı ve patlerindeki fazla tüyler temizlenmelidir. Kulakları kırpık olan Schnauzerler kulak enfeksiyonuna karşı kontrol altında tutulmalıdır. Yüzdeki uzun tüyler ise sık sık taranmalıdır. 13-15 yıllık ömürleri vardır.

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin Beslenmesi

Minyatür Schnauzer’in beslenmesi için doğru mamalar kullanılmalıdır. Mamanın yanı sıra köpeğin sağlığı açısından faydalı besinleri de verebilirsiniz. Kilosuna ve yaşına göre günlük beslenme oranlarını veteriner desteği ile öğrenmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra Minyatür Schnauzer ırkı köpekler şişmanlamaya meyilli köpekler olmasa da beslenmeleri kontrol altında tutulmalıdır. Doğru ve kaliteli mama desteğinin yanı sıra sebze ve meyveler arasından köpeğinizin sağlığına faydalı olan besinleri de verebilirsiniz. Minyatür Schnauzer ırkı için A, C, E ve karotin bakımından zengin besinleri verebilirsiniz. Minyatür Schnauzer ırkının yavruları 8 haftaya kadar anne sütü ile beslenmelidir. Minyatür Schnauzer ırkı beslemeyi planlıyorsanız, hayatınızın pozitif anlamda değişeceğinden emin olabilirsiniz. Ancak bu ırkların sokakta yaşama şansları yoktur. Bundan dolayı da emin değilseniz ya da ortamın uygun olduğunu düşünmüyorsanız bu noktada biraz daha düşünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin Fiyatları

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin fiyatları 700 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
  1
  Share