Morkie Köpekleri Hakkında Bilgiler

Morkie Köpekleri Hakkında Bilgiler

11 Ocak 2020 0 Yazar:

Morkie, Morkie nedir, Morkie köpekleri hakkında bilgiler, Morkie köpeklerinin özellikleri, Morkie köpeklerinin bakımı, Morkie köpeklerinin beslenmesi, Morkie köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Morkie Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Morkie Köpekleri, süs köpeği türlerinden biridir.


Morkie Nedir

Morkie safkan bir Yorkshire terrier ile safkan bir Malta arasında geçen bir haç. Bu melez Amerika Birleşik Devletleri kökenlidir. Ek olarak, Morkies birbirleriyle yetiştirilebilir. Morkie melezi, Amerikan Kennel Kulübü tarafından iyi niyetli bir cins olarak tanınmamaktadır.

Morkie Köpekleri Hakkında Bilgiler

Minik ve sevimli Morkie, insanları seven ve diğer evcil hayvanlarınızla birlikte yaşayacağınız sevgi dolu bir melezdir. İki popüler ırk olan Yorkshire Terrier ve Malta’yı birleştiren yetiştiriciler, sevgi dolu bir kişiliğe sahip güzel bir köpek yaratmayı başardılar. Kabarıkların bu minyon topları, tüm sarılmalar ve smoşlar değildir, ancak: Morkie, geldikçe tüyler ürpertici olabilirler, bu nedenle küçük cins köpeklerle daha önceki deneyimler yararlı olabilir. Morkies da oynak ve bir süre için bir top kovalamak veya interaktif köpek oyuncaklarında eğlenceli bulmak için koşacak. Evdeki büyük çocukları mutlaka meşgul ederler ve gece uyumak için yataklarına sarılırlar. Bu küçük gözenekler en sevilen aile köpeklerinden biri değildir. Morkie ailesine çabucak bağlanır ve paisleri ile güçlü bağlar kurma eğilimindedir. İçten ve şirinken, yalnız kalması gerektiğinde aile sevgisi bir sorun yaratabilir.

Morkie Köpeklerinin Özellikleri

Malta Terrieri sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm’ye kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3’ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Morkie Köpeklerinin Bakımı

Morkie’nin tüylerinin sertleşmemesi ve birbirine dolaşmaması için günlük olarak taranması gerekir. Gerekli görüldüğünde banyo yaptırılır ve deride olası reaksiyonların önüne geçmek için hafif kıvamlı şampuanların kullanıldığından emin olunmalıdır.

Morkie Köpeklerinin Beslenmesi

Morkies küçük olabilir, ama büyük iştahları var. Bu küçük çocuklar kilolarını kibble’de yiyebilirler! Tabii ki, bu onlara izin vermeniz gerektiği anlamına gelmez: evcil hayvan gıda üreticisinin veya veterinerinizin tavsiyelerini takiben takip edilmesi en güvenli yoldur. Çoğu gıda maddesi, küçük yavru köpekler için uygun olan Morkie mağazada satılan evcil hayvan yemi ile beslenmeye karar verir, çünkü bu gıdalar gerekli tüm besin maddelerini içerir ve yeni evcil hayvanlarının beslenme gereksinimlerini karşılar. Ebeveyn ırklarından herhangi birine uygun herhangi bir köpek maması seçebilmenize rağmen, bu melezde yaygın olarak bulunan diş sorunları nedeniyle, yüksek kaliteli kuru kurbağayı beslemek en iyisidir. Kuru gıda, boşlukları, plak birikimini, diş eti enfeksiyonlarını, diş kaybını ve kötü nefesi önleyecektir.

Morkie Köpeklerinin Fiyatları

Morkie Köpeklerinin fiyatları ise 600 lira ile 2000 lira arasında olmalıdır.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
  1
  Share