Anasayfa » Genel » Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

Sevgili okurlar, Muğla’nın güzel kamp yerlerini arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere Muğla’nın kamp yapılacak yerlerini, resimlerle ve özetlerle bu yazımızda açıklıyoruz.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir?

1- Darboğaz Kamp Alanı

Tuzlu sulardan çıkıp Gemiler Adası ve Babadağ manzarasında güneşlenebilir, istediğiniz her hangi bir düzlüğe kamp atabilirsiniz. Koy, trekking ve yüzme sporları için uygun. WC ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için yakınlardaki yerleşim alanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Darboğaz Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Muğla – Fethiye – Kayaköy – Gemile Koyu – Darboğaz Koyu güzergahı üzerinden yapacaksınız. Kayaköy’e geldiğinizde; Gemile Koyu’na giden tek yol üzerinde, aracınızı park edebileceğiniz alanlar var. Aracınızı park ettikten sonra, yaklaşık 15 dakika sürecek yürüyüş ile Darboğaz Koyu’na ulaşabilirsiniz

2- Kargı Koyu Kamp Alanı

Ulaşımının kolaylığı sebebiyle oldukça tercih edilen koy, etrafı ağaçlarla kaplı önü masmavi denizden oluşan bir alan. Dilediğiniz yere kamp atabilirsiniz ama ateş yakmak yasak. Deniz tatilinden ziyade trekking sevenler için de tercih ediliyor. Koy içerisinde duş ve WC mevcut.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Kargı Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir

Kargı Koyu’nun, Muğla şehir merkezine olan uzaklığı; 127 kilometredir. Şehir merkezinden yapılacak yolculuk, 2 saat sürecektir. Ayrıca Kargı Koyu, bulunduğu Datça ilçesine ise; 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlamak isteyen misafirler, Datça ilçe merkezine giden servis ve minibüslere binebilirler.

3- İnbükü Mesire Yeri Kamp Alanı

Sarp kayalıklar arasında balık avlayabileceğiniz kamp alanı, sakin kalmak için idealdir. Karavan için 20, çadır içinse 150 alan mevcut. Yiyecek içecek için işletmede bulunan alanın kullanımı ücretlidir ve tuvalet ve duş imkânı vardır.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

İnbükü Mesire Yeri Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Çubucak Kamp Alanı’ndan ilerleyip İnbük Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz.

4- Pamucak Plajı Kamp Alanı

42 metre karelik alan, kızılçam koru ormanları içerisindedir. Ormanın sesi içinde enfes bir çadır kampı haricinde otellerde konaklama şansınız da mevcut. Su sporlarının yapıldığı tesisler de vardır. Tuvalet, alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için plajdaki tesis yerlerini kullanabilirsiniz.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Pamucak Plajı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Pamucak sahiline ulaşım oldukça kolaydır. Fakat toplu taşıma araçlarıyla gelecekler için oldukça uzun bir yol sizi bekliyor. İzbana binip Tepeköy yönüne gidilmeli ve buradan da Selçuk izbana aktarma yapılmalıdır. Bir başka yol ise Tepeköy yönünden Selçuk’a dolmuş ile ulaşım sağlanmalıdır. Sadece izban kullanarak ulaşım sağlarsanız öğrenci için ortalama 4-5 ₺ yetişkin için ise 8-9 ₺, izbandan sonra dolmuşla ulaşımınızı devam ettirirseniz öğrenci için 8-9 ₺, yetişkin için ise 14-15 ₺ gibi ücretle ulaşım sağlarsınız. Selçuk’a geldikten yine Pamucak sahiline dolmuş vardır.

5- Turnalı Boncuk Koyu Kamp Alanı

Gökyüzünün ve denizin mavisi, ağaçların yeşili ve güneşin ışığının buluştuğu yer. Çadırlarla konaklamanın uygun olduğu kamp alanında, WC ve çeşme gibi imkânlar bulunmaktadır.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Turnalı Boncuk Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Akyaka yolu üzerinden ulaşım sağlanan koyun, Akyaka merkezine olan uzaklığı ise; 15,8 kilometredir. Turnalı Boncuk Koyu’nun, Kıran köyü ile arasında olan uzaklığı ise; 14,7 kilometredir. Kendi aracıyla ulaşım sağlamak isteyenler için alt kısımda navigasyon bağlantısı paylaştık. Ayrıca Turnalı Boncuk Camping tesisine ulaşım sağlamak için, Muğla – Akyaka – Kıran köyü güzergahını takip etmeniz gerekiyor. Akyaka merkezi geçildikten sonra, Kıran sahil bölgesine geldiğinizde, sol tarafta deniz manzaralı işletmeyi görebilirsiniz.

6- Karagöz Ormanları Kamp Alanları

Yüzme ve diğer su sporları için uygun bir yer. Kendine ait bir marinası var ve birçok restoran bulunmakta. Alışveriş için biraz pahalı bir yer, kamp yapmak isterseniz hazırlıklı gelmenizde fayda var. Dilerseniz sahile çadır atabilirsiniz. Çevrede duş ve WC imkânları mevcut. Kamp alanı kullanımı ise ücretsizdir.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Karagöz Ormanları Kamp Alanlarına Nasıl Gidilir?

Fethiye ilçe merkezine 7 km uzaklıkta olan sessiz ve sakin bir yer. Toplu taşıma araçlarıyla oldukça kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirleşmiş olan alan, antik mezarlıklara oldukça yakın.

7- Belcekız Plajı Kamp Alanı

Ölüdeniz turu yapan gemilere ev sahipliği yapmaktadır. Kumsala ve etrafına dilediğiniz gibi kamp atma şansınız bulunuyor. Çevrede duş ve WC gibi imkânlar mevcut. Kamp alanı konumu itibariyle denize sıfırdır. Denizi derin ve oldukça dalgalı. Dalga sesleri eşliğinde uyumanın keyfini çıkarmak isteyenler için güzel bir alternatif olacaktır.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Belcekız Plajı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Bölge, Muğla‘nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Plaj, Fethiye merkezine yaklaşık olarak 12 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır.

8- Aksazlar Koyu Kamp Alanı

Çam ağaçlarının altında gölgelik bir alanda bulunan kamp alanında duş ve WC imkânları mevcut. Plajı temiz, denizin suyu ılık ve oldukça sığ. Dalış için pek uygun değil fakat keyifle yüzebilirsiniz. Karavan ve çadırla konaklayabilirsiniz. Alanda bir de beach bar mevcut.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aksazlar Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Aksazlar Koyu’nun, Muğla kent merkezine olan uzaklığı; 133 kilometredir. Muğla şehir merkezi güzergahından yola çıkmanız durumunda, 2 saat 15 dakika sürecek yolculuk yapmanız gerekmektedir. Fethiye ilçe merkezine geldiğinizde, Fethiye Kordon ve yat limanını geçin. Yol üzerinde bulunan Tersane’den sağa dönün. Yol üzerinde işletme sizi karşılayacaktır. Alt kısımda sizler için navigasyon bağlantısı paylaştık. Harita konum bilgisinden faydalanabilirsiniz.

9- Çalış Plajı ve Çevresi Kamp Alanı

Özellikle günübirlik ziyaretçiler için çekim noktası olan plaj, hareketli ve denizin hemen kıyısında tatil yapmak isteyenler için oldukça uygun. Hem sosyalleşelim hem dinlenelim derseniz mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. Çevrede duş, WC için pek çok alan mevcut. Birçok işletme bulunduğu için alışverişinizi yapabilir, çoğu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Çalış Plajı ve Çevresi Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Çalış Plajı, Fethiye şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bunun yanı sıra Çalış Plajı Dalaman Havalimanına da 45 kilometre uzakta yer alıyor. Şehir dışından gelen kişiler havayolu ile gelecekler ise önce Dalaman Havalimanına gelirler. Bunun ardından ise havalimanından minibüsler ve ya otobüsler ile Çalış Plajı’na gelinebiliyor.

10- İnlice Plajı Kamp Alanı

Muğla’nın Fethiye ilçesi Göcek’te bulunan İnlice Plajı’na ulaşım çok kolaydır. Ancak hafta sonları buranın aşırı kalabalık olduğunu bilmelisiniz. WC, elektrik, duş ve yiyecek – içecek gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın tesislerden ücretli olarak karşılayabilmeniz mümkün.

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Muğla’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

İnlice Plajı Kamp Alanı Nasıl Gidilir?

İnlice Plajı, Muğla şehir merkezine 104 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuk ile ulaşım sağlamak mümkündür. İnlice Plajı, Fethiye ilçe merkezine ise; 23,6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinden 30 dakika sürecek yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla şehir merkezinden yola çıktığınızda, Fethiye güzergahına ilerlemeniz gerekiyor.

Yorum yapın