Anasayfa » Anlamlı sözler » Mustafa Kemal Atatürk Çocuklar ile ilgili Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk Çocuklar ile ilgili Sözleri

Atatürk’ün Çocuklar Ve Gençler ile ilgili Söylemiş olduğu Sözler

Sayfanın Konusu; Atatürk’ün Çocuklar ile ilgili sözleri, mustafa Kemal atatürk gençler ile ilgili sözleri, Atatürk’ün çocuk istismarı ile ilgili sözleri, Atatürk resimli sözleri, Atatürk Sözleri facebook ,Atatürk vatan ile ilgili sözleri

》Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.

Atatürk'ün çocuk sevgisi ile ilgili sözleri
Vatanı korumak çocukları korumakla başlar

》Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

》Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.

》Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.

》Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.

》Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir.

Mustafa Kemal atatürk sözleri
Mustafa Kemal sözleri

》Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye’nin istiklaline, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.

》Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir.

》Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eser (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.

Atatürk'ün çocuk istismarı ile ilgili resimli sözleri
Mustafa Kemal atatürk çocuk istismarı ile ilgili Söylemiş olduğu Sözler

》Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.

》Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekanı unut!.. Daima çalışkan ol!

Atatürk'ün resimli sözleri
Atatürk’ün gençler ile ilgili resimli sözleri

》Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.

Atatürk sözleri facebook
Mustafa Kemal sözleri indir
》Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.

》Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Atatürk'ün sözleri
Mustafa Kemal atatürk çocuk istismarı ile ilgili sözleri

》Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.

Çocuklar ile ilgili Diğer Sözler

Çocuklar ile ilgili En Güzel Resimli Sözler
Mustafa Kemal Atatürk Çocuklar ile ilgili Sözleri
Çocuklara Özel Doğum Günü Pasta Resimleri
Çocuklarla İlgili Hadisler
Çocuklar ile ilgili Resimli Sözler
Çocuklar İle İlgili Anlamlı Sözler
Çocuklar ile ilgili Ünlülerin Değerli Sözleri
ÖĞRETMENİN ÇOCUKLARA MÜTHİŞ İMTİHANI

Yorum yapın