Ana SayfaEĞİTİMNasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Nasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon örnekleri, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon, 2021 nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon örnekleri, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kısa kompozisyonlar, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon ödevleri, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, nasihat tutmayanı musibet tutar ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Nasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Nasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hepimiz hayatımızı farklı şekillerde yaşarız. Çocukluktan ergenliğe ergenlikten yetişkinliğe geçerken de hep hayatımızı farklı insanlardan aldığımız nasihatlar ve yaşadıklarımız şekillendirir.

Bu nasihatler bazen anne ve babamız gibi aile içerisinden birinci derece akrabalardan gelirken bazen de öğretmenimizden yakın arkadaşlardan bazen de okuduğumuz bir kitap aracılığı ile bir çok yazar, filozof ve felsefeciden gelir. Nereden gelirse gelsin nasihatler çok abartılı olmadığı müddetçe dikkate alınmalıdır. Çünkü her nasihat aslında yaşanmış olan bir tecrübenin bizlere olan aktarımıdır. tecrübe ise insanın hayatı boyunca yaptığı yanlışlarının bir bileşkesidir.

Yani ne kadar çok yanlış o kadar çok tecrübe demektir. Tecrübe kazanmak için ise insana zaman gerekmektedir. Ancak nasihatler bize o tecrübelerden yararlanma fırsatı verir. Yok biz nasihatleri dikkate almadan yaşar, iş yaparsak elbet bir gün bir musibetin gelip bizi bulacağını unutmamak gerekecektir.
Musibet dediğinizde türlü türlüdür. Çok kötü olanı da mevcut olup çok zararsız olanları da mevcuttur.

Nasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanlar, hayatları boyunca tecrübeli insanlardan yardıma muhtaç halde yaşarlar. Tecrübeye güvenmek, bir olayın yaşanmış ve sonuçlanmış halini bilerek hareket etmektedir. İnsanlar, zamanı geri alamaz ya da zamanda ileriye gidemezler. İnsanların zaman boyutuyla sarılmış olmalarına karşın tecrübe, insanları zamana karşı güçlü duruma getirir. Hata yapmak, yanlış karar vermekten, kötü seçim yapmaktan alıkoyabilir. Bu her zaman böyle olmasa da genelde bu şekildedir.

Tecrübeli insanlar bir olayı yaşayan ve bir şekilde atlatan insanlar olarak genelde yaşlı kişilerdir. Bu kişiler nasihat ederler. Nasihat, iyiye, doğruya, güzele ulaşmanın bir anahtarıdır. Bu nedenle değerlidir ve dikkate alınması gerekir. Nasihatleri dikkate almak, tecrübeli inşaların tecrübesinden yararlanarak olayları kolayca ve zararsız atlamayı sağlar. Nasihatleri dikkate almamak ise daha vahim olayların yaşanmasına neden olur. Nasihat, iyiyi tavsiye etmektir. Musibet ise kötülükle karşı karşıya kalmaktır.

Nasihat tutmayan kişiler, kendi elleriyle işledikleri yüzünden musibete uğrarlar. Çünkü nasihatin geçerli olduğu yerde, musibet zarar veremez. Nasihatin fayda ettiği yerde, musibet kendine bir alan bulamaz.

Nasihat Tutmayanı Musibet Tutar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar