Anasayfa » EĞİTİM » Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon örnekleri, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon, 2021 ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon örnekleri, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kısa kompozisyonlar, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon ödevleri, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ne verirsen elinle o gider seninle ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Herkes kendi ahiretini kendisi hazırlar. Allah’ın iyilik karşılığında bahşettiği cenneti kazanmak isteyenler, bu dünyasını ona kulluk etmekle ve insanlara yardım etmekle geçirmelidir. Bu dünyada Allah rızası için yapılan hiçbir ibadet, insanlar için yapılan hiçbir yardım ahirette karşılıksız kalmaz.
Kişinin yaptığı her iyilik, her güzellik, kendisinin amel defterine sevap olarak kaydedilir. En ufak bir iyilik, en ufak bir yardım veya sevap bile görmezden gelinmez. Ve kişinin eceli gelip de bu fani dünyadan ayrılınca, yaptığı tüm o güzelliklerin hesabı yapılır, tartılır ve gereken karşılık kendisine en güzel şekilde yapılır. Cennet-cehennem inancı olan biri; başkasına yaptığı yardım veya iyiliği zarar olarak görmez; aksine, onu geleceğe, yani öteki dünyaya yaptığı iyi bir birikim olarak görür. Maddi olarak verdiğimiz şeyler bu dünyadan elbette elimizden gitmiş olur; fakat bedeli diğer dünyada kat’iyen ödenecektir.

Amel defterini sevaplarla dolduran kişi gül bahçeleri, ırmaklar, gölgeliklerle karşılaşacaktır. Çünkü ihtiyaç sahiplerine yaptığı hiçbir yardım boşuna yapılmamış, hepsi kendisini diğer dünyaya kadar takip etmiştir. Karşılığı ise cennettir.

Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Camilerde yardım toplanırken sıkça tekrar edilen bir söz bulunmaktadır. Bu söz insanların daha fazla yardım etmesi için bir teşvik amacıyla kullanılmaktadır. İnsanların yardım ederken verdiklerinin onlarda bir eksilmeye neden olmadığı ayrıca yardımların çoğalarak onlara manevi bir destek oluşturduğu öne sürülmektedir.

Ne verirsen elinle o gider seninle sözü ile yardımların insanların menfaatine olduğu anlamı kastedilmektedir. Toplumda yardımlaşma ve paylaşma gibi değerlerin manevi yönünü yansıtan bir söz olarak dayanışmanın gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Toplumda özellikle camiler yardımların hayır hasenat olarak toplandığı en resmi yerlerdir. Özellikle camilere verilen yardımların ibadethanelerin ihya ve inşa edilmesinde kullanılması ahirete olan bir yönünü de ortaya koyarak yardımlaşmanın önemini göstermektedir.

Ne Verirsen Elinle O Gider Seninle İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın