Neck Straightening Vücutta Nasıl Görünür ?

Neck Straightening Vücutta Nasıl Görünür ?

22 Mart 2020 0 Yazar:

Neck Straightening, Neck Straightening nedir, Neck Straightening hakkında bilgiler, Neck Straightening özellikleri, Neck Straightening belirtileri, Neck Straightening nedenleri, Neck Straightening tedavisi, Neck Straightening vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Neck Straightening hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Neck Straightening hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Neck Straightening Nedir ? Neck Straightening nedenleri nelerdir ?, Neck Straightening belirtileri nelerdir ? Neck Straightening tedavisi nedir ? Neck Straightening vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Neck Straightening

Neck Straightening Nedir ?

Servikal lordoz düzleşmesi olarak adlandırılan boyun düzleşmesi, teknolojinin ilerlediği ve sedanter (hareketsiz) yaşam tarzının giderek arttığı günümüzde sıkça karşılaşılan bir problemdir. Boyun düzleşmesi kısaca, boynun kendine has kıvrımını kaybetmesi sonucunda oluşur. Boyun düzleşmesini engellemek için yapılabilecek birtakım egzersizler ve hayat standardı değişiklikleri bulunmaktadır. Omurgayı oluşturan 33 omurun yedisi boyun bölgesinde bulunur. Omurga sağlıklı bir insanda düz değil kıvrımlı bir yapıdadır. Bel ve boyun bölgesindeki omurlar hafif oyuklar, sırt ve kalça bölgesindeki omurlar ise tümsekler oluşturacak şekilde sıralanmıştır. Bu oyuklara tıp dilinde lordoz, çıkıntılara ise kifoz denir. Örneğin, bir insanın beli olması gerekenden daha çukur olursa lordoz, sırtı ise daha çıkıntılı olursa kifoz olarak adlandırılır. Servikal lordoz boyunun normal kıvrımını ifade eden bir terimdir. Servikal lordoz düzleşmesinde bu hafif “C” şeklinde olan kıvrım düzleşir, hatta daha ileri vakalarda ters yöne doğru çıkıntı (servikal kifoz) oluşturabilir.

Neck Straightening Vücutta Nasıl Görünür ?

Neck Straightening

Neck Straightening

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •