Nihat Özdemir Kimdir?

Nihat Özdemir Kimdir?

5 Ekim 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Nihat Özdemir kimdir, Nihat Özdemir, Nihat Özdemir Biyografisi, Nihat Özdemir hakkında kısa bilgiler, Nihat Özdemir yaşı kaç, Nihat Özdemir ne zaman doğdu, Nihat Özdemir boyu kaç, Nihat Özdemir hakkında merak edilenler, Nihat Özdemir çocuğu var mı, Nihat Özdemir hakkında kısa notlar, Nihat Özdemir hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Nihat Özdemir hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Nihat Özdemir (d. 5 Nisan 1950, Diyarbakır),Türk iş insanı ve spor yöneticisi. Türkiye Futbol Federasyonu mevcut başkanıdır. Evli, 2 çocuk babasıdır. Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden (şimdiki adı Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) makine yüksek mühendisi olarak mezun olmuştur.

Nihat Özdemir Kaç Yaşında?

Nihat Özdemir Kimdir?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950’de Diyarbakır’da dünyaya geldi. Aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olan Özdemir, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. 1967 senesinde Ankara’ya gelerek üniversiteye başladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra yakın arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte asistan olarak aynı okulda çalışmaya başladı. Sonrasında arkadaşıyla beraber Ege Üniversitesi’ne giderek endüstri bölümünde master yaptı. Bu dönemde iki arkadaş Limak Holding’in temellerini attı.

Nihat Özdemir, Limak Holding’in Sezai Bacaksız ile kurucu ortağıdır. 1976 senesinde LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuş; Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının baraj, sulama tesisleri, boru hatları, arıtma tesisleri, yollar ve fabrika işlerini zamanından önce tamamlayarak artan bir yoğunlukla yeni işlerin yapımını üstlenmiştir. LİMAK’ın faaliyet alanını yalnızca inşaat taahhüdü ile sınırlamamış, yetişmiş insan gücünü, enerji, turizm, çimento ve gıda sektörlerine de taşımıştır.

Nihat Özdemir Aslen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950’de Diyarbakır’da dünyaya geldi. Aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olan Özdemir, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı.

Nihat Özdemir Kürt Mü?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950’de Diyarbakır’da dünyaya geldi. Aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğudur.

Nihat Özdemir Serveti Ne Kadar?

Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 1.6 milyar dolarlık servetiyle 14. sırada yer almaktadır.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •