Nose Bleeding Vücutta Nasıl Görünür ?

Nose Bleeding Vücutta Nasıl Görünür ?

9 Mart 2020 0 Yazar:

Nose Bleeding, Nose Bleeding nedir, Nose Bleeding hakkında bilgiler, Nose Bleeding özellikleri, Nose Bleeding belirtileri, Nose Bleeding nedenleri, Nose Bleeding tedavisi, Nose Bleeding vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Nose Bleeding hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Nose Bleeding hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Nose Bleeding Nedir ? Nose Bleeding nedenleri nelerdir ?, Nose Bleeding belirtileri nelerdir ? Nose Bleeding tedavisi nedir ? Nose Bleeding vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Nose Bleeding

Nose Bleeding Nedir ?

Hemen hemen her yaş grubunda görülebilen burun kanamalarına sıcak havalarda sıkça rastlanıyor. Burun yapısında yer alan kan damarlarının zengin olması sebebiyle bu bölgeye gelen darbeler veya burun karıştırma, sümkürme ya da aksırma esnasında oluşabilecek zedelenmeler sebebiyle kanamalar oluşabiliyor. Ayrıca kullanılan bazı kan inceltici ilaçlar da durdurulması zor olan burun kanamalarına yol açabilir. Normalde burun kanaması endişe edilecek bir durum olmamasına rağmen, çocuklarda ve yaşlılarda sıklaşmaya ve herhangi bir nedene bağlı olmayan kanamalar bir hastalık habercisi olabilir. Epistaksis olarak da adlandırılan burun kanaması, genellikle burnunuzun iç kısmında bulunan kılcal damarların zarar görmesi nedeniyle oluşan kanamaya denir. Birçok insan, özellikle küçük çocuklar ve yaşlı yetişkinler olmak üzere ara sıra burun kanaması geçirir. Burun kanamaları korkutucu olsa da, genellikle sadece küçük rahatsızlıklar olarak bilinir ve tehlikeli değildirler.

 

Nose Bleeding Vücutta Nasıl Görünür ?

Nose Bleeding

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •