Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Patatesin Bilinmeyen Kullanım Yolları

0

Patatesle Birbirinden Farklı Ve Lezzetli Birçok Yemek Yapıyoruz. Peki Ya Patatesin Faydaları Bununla Sınırlı Değilse? Patates Gümüş Eşyaların Parlatılmasından, Koltuk Altlarının Aydınlatılmasına Kadar Kullanılır.

Sizler İçin Patatesin Birbirinden Farklı 13 Yararının Listesini Yaptık.

Basitçe Paslardan Kurtulun

Metallerin Paslanmasından Patates Yardımıyla Kurtulabilirsiniz. Bunun İçin; Patatesi İkiye Ayırın. Sofra Tuzu, Kabartma Tozu Ya Da Bulaşık Deterjanı Alın. İkiye Ayırdığınız Patatesi Sıvıya Daldırın Ve Temizlenene Kadar Paslı Bölgeye Uygulayın. Patates Kirlendikçe Kesip Küçük Parçalarla Devam Edebilirsiniz.

Yanıklarınızı Tedavi Edin

Birkaç Patatesi Dilimleyin Ve Rendeleyin. Macun Kıvamına Gelinceye Kadar Karıştırın. Bu Cildinizin İhtiyacı Olan Soğutma Suyunu Sağlar. Pamuk Veya Gazlı Bez Yardımıyla Cildinize Uygulayabilirsiniz. Bu Yöntemi Güneş Yanıklarından Etkilenen Bölgeye 10-15 Dakika Uygulayın Ve Daha Sonra Soğuk Suyla Yıkayın.

Eğer Kaynar Sudan Kaynaklı Yanıklarınız Varsa; Patateslerin Suyunu Çıkarıp Uygulamanız Daha Etkili Olacaktır.

Çıkması Güç Kirlerden Kurtulun

Yarım Litre Su İle Dolu Bir Kasenin İçerisine Birkaç Tane Patates Rendeleyin. Rendelediğiniz Patatesleri Sudan Çıkarıp Aynı Ölçüde Su Ekleyip 10-15 Dakika Bekletin. Patates Suyu İle Lekeleri Çıkarmak İçin Bir Sünger Kullanın Ve Daha Sonra Temiz Soğuk Su İle Yıkayın.

Ayakkabılarınızı Temiz Ve Parlak Tutun
Ayakkabılarınız Eskidi Ve De Lekeli Mi Görünüyor? O Zaman Patatesleri Ortadan İkiye Kesin Ve Ayakkabılarınızın Yüzeylerini Patates İle Ovun. 5 Dakika Bekletip Yumuşak Kuru Bir Bez İle Silin.

Kararmış Gümüş Eşyalara Son
Kararmış Gümüşlerinizi Eski Haline Getirebilmek İçin; İki Tane Patatesi Tencere İçerisinde Kaynatın. Daha Sonra Patatesleri Tenceren Alın. Kararmış Olan Gümüşlerinizi Tenceredeki Patates Suyunun İçerisine Koyun Ve 1 Saat Bekletin. Gümüşleri Çıkardıktan Sonra Temiz Su İle Durulayın Ve Bir Kağıt Havlu Yardımıyla Silin.

Koltuk Altlarınızı Beyazlatın
Koltuk Altlarınızda Kararma Varsa Patates Kullanarak İki Şekilde Beyazlatabilirsiniz. İlk Olarak; Patatesleri Dilimleyin Ve Koltuk Altlarınıza 3 Dakika Aralıklarla Dilimleri Kullanarak Masaj Yapın. Patates Suyunun Çalışması İçin 30 Dakika Bekleyin. Ardından Koltuk Altlarınızı Soğuk Su İle Durulayın.

İkinci Olarak; Bir Patates Alın Ve Pürüzsüz Hale Gelene Kadar Kesip Karıştırın. Patates Püresini Koltuk Altlarınıza Yerleştirip 10 Dakika Bekleyin. Soğuk Su İle Durulayıp Bir Havlu İle Kurulayın.

Dört Hafta İçerisinde Günde İki Defa Tekrarlamalısınız.

Baş Sızısının Gitmesini Sağlayın
Taze Bir Patatesi Alın Ve Dilimleyin. Şakak Bölgenize Ve Alnınıza Gazlı Bir Yardımıyla Dilimleri Yerleştirin. Uzanın Ve Gözlerinizi Kapatın. Sızı Kaybolana Kadar Bekleyin.

Sağlığınızı Patates Suyu İle Geliştirin

Manchester Üniversitesi’nde Bulunan Bilim İnsanları Yaptıkları Araştırmalarda Patatesin Suyunun Ülser Ve Mide Ekşimesini Tedavi Ettiği, Zararlı Bakterilerin Üremesine Engel Olduğu Görülmüştür. Bunun Yanı Sıra, Kolestrolü Düşürür, Kabızlığı Önler Ve Kilo Vermenize De Yardımcı Olur.

Bunu Yapabilmeniz İçin; Taze Bir Patatesi Yıkayın Ve Soyun. Kestikten Sonra Bir Karıştırıcı İçerisinde Macun Kıvamına Gelene Kadar Karıştırın. Suyu Çıktıktan Sonra Macunu Gazlı Bir Bezle Süzün. Tadı Sizi Rahatsız Edebilir Bu Yüzden Başka Meyve Suları İle Tüketebilirsiniz.

Cildinizin Parlamasını Sağlayın

Patatesler Cildiniz İçin Oldukça Yararlıdır.

Gözlerinizin Çevresindeki Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin 2 Dilim Patatesi 10-15 Dakika Gözlerinizin Üzerinde Bekletin Ve Daha Sonra Soğuk Su İle Yıkayın.
Aknelerin Temizlenmesini Sağlar. Taze Patatesi Sivilcelerin Olduğu Yere Yerleştirirseniz İşe Yarayacaktır.
Karanlıktaki Noktalar İle Savaşır. Patatesi Macun Haline Getirip Masaj Hareketleriyle Macunu Suratınıza Uygulayın Ve 5 Dakika Bekletip Yıkayın.
Yüzünüzü Taze Ve Soğuk Patates Suyuyla Yıkayın. Yumuşak Bir Bez İle Kurulayın. Yüzünüzdeki Kirlerden Kurtulacaksınız.
Böcek Isırıklarına Karşı Oldukça Etkilidir.
Patatesi Rendeleyip 1 Çorba Kaşığı Bal Ve İki Çorba Kaşığı Zeytin Yağı İlave Edip Karıştırın. Karışımı Cildinize 10 Dakika Boyunca Uygulayın Ve Soğuk Su İle Durulayın. Böylece Kırışıklıklardan Kurtulacaksınız.
Temiz Bir Patatesi Rendeleyip, Gül Suyu Ve Bir 6,3Çay Kaşığı Limon Suyuyla Karıştırın. Maskeyi 15-20 Dakika Yüzünüze Uygulayın Ve Durulayın. Yağlı Cilt Tiplerine İyi Gelecektir.

Pencerelerinizi Gıcırtılı Hale Getirin

Patates Sayesinde Hiçbir Kimyasal Kullanmadan Camlarınız Pırıl Pırıl Olacak. Patatesleri Camlarınıza Sürün Ve Bez İle Temizleyin.

Sıcak Ve Soğuk Kompresler Yapın

Krampların Geçmesini, Adale Ağrılarının Gevşemesini, Kan Dolaşımının Düzenlenmesini Sağlar. Hem Sıcak Hem De Soğuk Kompres Uygulayabilirsiniz.

Dıy Pulları İle Eğlenin

Tüm Bu Sıkıcılıktan Sonra, Çocuklarınız İçin Patates, Bıçak Ve Boya İle Dıy’ler Yapabilirsiniz.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap