Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Plörezi Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Plörezi, Plörezi nedir, Plörezi hakkında bilgiler, Plörezi özellikleri, Plörezi belirtileri, Plörezi nedenleri, Plörezi tedavisi, Plörezi vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Plörezi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Plörezi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Plörezi Nedir ? Plörezi nedenleri nelerdir ?, Plörezi belirtileri nelerdir ? Plörezi tedavisi nedir ? Plörezi vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Plörezi

Plörezi Nedir ?

Akciğerrde su toplanması yani plörezi, solunumla kötüleşen keskin bir göğüs boşluğu ağrısı ile karakterize göğüs ağrısıyla karakterize bir durumdur. Plörezi, plörit olarak da bilinen durum akciğerlerin etrafındaki iltihaplanmalardan (plevra) kaynaklanır. İki plevra tabakası vardır: biri ciğerleri örter (viseral plevra denir) ve diğeri göğsün iç duvarını örter (pariyetal plevra). Bu iki tabaka plevral sıvı ile doludur. Plörezi sıklıkla iki plevra tabakası arasındaki alanda fazladan sıvı birikimi ile ilişkilidir. Bu sıvıya plevral efüzyon denir. Akciğerin ağrı lifleri plevrada bulunur. Bu doku iltihaplandığı zaman, göğüste nefes alma ile kötüleşen keskin bir ağrı ile sonuçlanır. Diğer plörezi semptomları öksürüğü, göğüs hassasiyetini ve nefes darlığını içerebilir.

Plörezi Vücutta Nasıl Görünür ?

Plörezi

Plörezi

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap