Rıza Kocaoğlu Kimdir?

0
134

Rıza Kocaoğlu kimdir,Rıza Kocaoğlu nereli,Rıza Kocaoğlu eşi kim ,Rıza Kocaoğlu Biyografisi, Rıza Kocaoğlu oynadığı filmler,Rıza Kocaoğlu hangi dini benimser, Rıza Kocaoğlu hakkında kısa bilgiler, Rıza Kocaoğlu yaşı kaç,Rıza Kocaoğlu ne zaman doğdu,Rıza Kocaoğlu boyu kaç, Rıza Kocaoğlu göz rengi nedir, Rıza Kocaoğlu, Rıza Kocaoğlu hakkında merak edilenler, Rıza Kocaoğlu çocuğu var mı,Rıza Kocaoğlu hakkında notlar,Rıza Kocaoğlu hakkında kısa notlar, Rıza Kocaoğlu hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Mert Fırat hakkında kısa ve Detaylı biyografisini hazırladık.

Rıza Kocaoğlu Nereli?

19 Mart 1979 yılında İzmir’de dünyaya gelen Rıza Kocaoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Babası Göztepe’nin yıllarca tribün amigoluğunu yapan başbakan lakaplı İsmail Kocaoğlu’dur. Fanatik bir Göztepe taraftarı olan Rıza Kocaoğlu, 1.70 metre boyunda 66 kilo ve Balık burcudur.

 

Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Rıza Kocaoğlu (d. 19 Mart 1979, İzmir), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Kocaoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Çağan Irmak’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu “Bana Şans Dile” ile sinemaya adım atarak başrolü üstlenen oyuncu, Şile Büyülü Fener Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

“Av Mevsimi”, DOT oyunları “Malafa” ve “Punk Rock”, 90’ların efsane radyo programından yola çıkarak çekilen Kaybedenler Kulübü’nde rol aldı; ayrıca önemli olarak gösterilebilecek Kuzey Güney ve Ezel dizilerinde rol aldı.

2012’den bu yana Karadayı dizisinde Yasin Komiser ‘i canlandırmaktadır. Babası Göztepe’nin yıllarca tribün amigoluğunu yapan başbakan lakaplı İsmail Kocaoğlu’dur. Aynı zamanda kendisi de fanatik Göztepe’lidir. Şimdilerde ise Çukur dizisinde Aliço karakterine hayat vermektedir.

 

Rıza Kocaoğlu Nasıl Ünlü Oldu?

Kocaoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Çağan Irmak’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu “Bana Şans Dile” ile sinemaya adım atarak başrolü üstlenen oyuncu, Şile Büyülü Fener Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here