Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Saç Kepeklenmesi Hakkında Bilgiler

0

Saç Kepeklenmesi, Saç Kepeklenmesi nedir, Saç Kepeklenmesi hakkında bilgiler, Saç Kepeklenmesi özellikler, Saç Kepeklenmesi belirtileri, Saç Kepeklenmesi nedenleri, Saç Kepeklenmesi tedavisi

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Saç Kepeklenmesi hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Saç Kepeklenmesi hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Saç Kepeklenmesi Nedir ? Saç Kepeklenmesi nedenleri nelerdir ?, Saç Kepeklenmesi belirtileri nelerdir ?, Saç Kepeklenmesi tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Saç Kepeklenmesi

Saç Kepeklenmesi Nedir

Kuru ve pullanan bir saç derisine sahipseniz kepekten şüphelenebilirsiniz. Beyaz pul şeklinde döküntüler olarak ortaya çıkan kepek, hafif ve yaygın bir seboreik dermatit şeklidir. Kepek, kafa derisindeki cildin pul pul dökülmesine neden olan yaygın bir durumdur.

Saç Kepeklenmesi Hakkında Bilgiler

Kepek, saç derisinde cildin dökülmesiyle oluşan yaygın bir kronik kafa derisi durumudur. Kepek bulaşıcı veya ciddi değildir. Ancak utanç verici ve bazen tedavisi zor olabilmektedir. Tam neden bilinmemektedir, ancak çeşitli faktörler riski artırmaktadır. Kötü hijyen ile ilgili değildir, ancak bir kişinin saçlarını sık sık yıkaması veya fırçalamaması ile daha görünür hale gelebilir. Kepek genellikle engelenebilir. Sadece günlük olarak kepek şampuanları ile yıkayarak durum çözülebilir. Daha çok inatçı kepek vakaları sıklıkla ilaçlı şampuanlara yanıt verir.

Saç Kepeklenmesi

Saç Kepeklenmesi Nedenleri Nelerdir ?

  • Saçları düzenli ve güzel yıkamamak.
  • Sağlıksız beslenme, vitamin eksikliği
  • Sedef ve egzama gibi cilt hastalıkları
  • Sık sık jöle vesaç bakım ürünlerinin kullanılması
  • Soğuk ve kuru havaya maruz kalmak
  • Şampuan uygulandıktan sonra yeterli durulayamamak
  • Mevsim geçişleri
  • Şampuan değişiklikleri
  • Az ya da çok sık yıkanan saçlar
  • Kalitesiz saç boyaları

Saç Kepeklenmesi

Saç Kepeklenmesi Tedavisi Nedir ?

Saç kepeklenmesi ve kaşıntısı kontrol edilebilir bir durumdur. Hafif kepek için, önce yağı ve cilt hücresi oluşumunu azaltmak için uygun normal bir şampuanla günlük olarak temizlemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, ilaçlı bir kepek şampuanı deneyin. Sizin için uygun saç bakım rutini bulmak için birden fazla şampuan denemeniz gerekebilir.
Herhangi bir üründen dolayı kaşıntı, acı, kızarıklık veya yanma gelişirse, kullanmayı bırakın. Eğer döküntü, kurdeşen veya solunum zorluğu gibi alerjik bir reaksiyon geliştirirseniz, derhal tıbbi yardım alın.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap