Anasayfa » Cep Telofonu yardım Ve Forum » Samsung Galaxy Telefonlarına Format Resimli Anlatım

Samsung Galaxy Telefonlarına Format Resimli Anlatım

Samsung Galaxy Telefonlara Format Nasıl Atılır
Samsung Galaxy telefonlara nasılformat atacağınızı bu yazımızda sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Anlatacağımız formatşekli Samsung Galaxy’nin, Galaxy S5, Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy Note, Galaxy S3 vediğer tüm Galaxy serisinde geçerlidir.

Samsung Galaxy modellerinde 2 farklı format türü vardır. Bunlardan biri Soft Format denilen fabrika ayarlarına döndürme işlemi diğeri iseHard Format işlemi yani işletim sistemi açılmadan önce recovery menüsünden full wipe format atma işlemleridir.

Samsung Galaxy Telefonlara Format Nasıl Atılır

Telefonunuzda özellikle yazılımsal hatalar alıyorsanız Full Wipe ile format atmanızı tavsiye ederiz.

format

1. Soft Format (Fabrika Ayarlarına Sıfırla) Nasıl Yapılır ?

Android işletim sistemine sahip olan telefonunuzdaAyarlar>Kişiselleştirme>Yedekle ve Sıfırla>Fabrika Ayarlarına Sıfırlayönergesini izleyerek Soft Formatişlemini yapabilirsiniz.

Fabrika ayarlarına döndürme işlemini yaptıktan sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefonunuzda yer alan bilgiler silinmiş olacaktır. Onun için bu işlemi yapmadan önce saklamak istediğiniz bilgilerinizin yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

2.Hard Format (Full Wipe) Nasıl Yapılır ?
Eğer işletim sisteminizde hatalar alıyorsanız ve Soft Format ile bu hataları gideremiyorsanız Full Wipeişlemini yapabilirsiniz. Full Wipe işlemini  adım adım anlatalım.

1. Full Wipe işlemi için telefonunuzu kapatın.

2. Telefonunuz kapalı durumda ikenGüç tuşu + Menü tuşu + Ses Açma tuşuna aynı anda basın.

3. Karşınıza Bios ekranına benzer bir ekran gelecektir. Bu ekranda yer alan “Wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. Açılan ekranda “Yes – delete all user data” seçeneğini seçin.

4. Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra yine bu bios benzeri ekranda  “Wipe cache partition” seçeneği seçerek telefonda belleklenmiş diğer verileri silebilirsiniz.

Artık telefonunuz Full Wipe edilmiş olarak açılacaktır. Bu işlem sonrasında telefonunuzda yer alantüm veriler ve uygulamalar silinmiş olacaktır.

Not: Menüler arasında yukarı aşağı gitmek için ses tuşlarını, menüyü seçmek için güç tuşunu kullanacaksınız.

“Samsung Galaxy Telefonlarına Format Resimli Anlatım” üzerine 2 yorum

Yorum yapın