Anasayfa » EĞİTİM » Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon örnekleri, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon, 2021 söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon örnekleri, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kısa kompozisyonlar, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon ödevleri, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Vatan kutsal bir değerdir. Onunla ilgili bir durum söz konusu olduğunda, gerekirse her şey bir kenara bırakılır, sadece o konuya odaklanılır. Nitekim geçmişimize baktığımızda, gerçekten de söz konusu vatan olduğunda, halkımızın nelerden vazgeçtiğini çok iyi görürüz.

Vatan uğruna binlerce genç canını, kanını ortaya koymuş; binlerce ana evladını gözden çıkarmış; binlerce kadın dul kalmış ve binlerce bebek ve çocuk yetim kalmıştır. Tüm bunlar, kutsal sayılan vatan uğruna yapılmıştır. Vatana gelecek olan zarar, halka da gelecektir. Özgürlüğü, bağımsızlığı elinden alınmış bir millet, sömürülmeye, ezilmeye mahkum edilmiş bir millettir. Bu nedenle vatan kutsal kabul edilmeli ve ona gelecek bir zarar kesinlikle önlenmelidir.

Ucunda ölüm bile olsa, gelen tehdit ortadan kaldırılmalıdır. İnsanlar vatanları uğruna kendi kişisel menfaatlerini gözardı etmelidir. Azıcık menfaate tamah edip vatanına, milletine zarar eden, onları üç kuruş paraya satılığa çıkaran kişiler vatan hainidirler.

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bir milletin sahip olduğu en önemli şey vatanıdır. Bayrak bu vatanın bağımsızlığının sembolüdür. O bayrak dalgalanmaya devam ettiği sürece bir millet varlığını ve vatanını koruyabilir/koruyabilmiştir demektir. Her millet için vatan ve bayrak kutsaldır. Bir insan vatanını seviyorsa vatanı için çalışır. Gerektiği vaziyetlerde canını bile vermeye hazırdır. Atalarımız da bu mantıkla bu vatanı düşman elinden kurtarıp bizlere bırakabilmişlerdir. Canlarını bizler ve vatanımız için feda etmişlerdir. Milletimize bağımsızlık yakışmaktadır ve atalarımız bu bağımsızlığı sağlayabilmek için milli mücadeleyi sürdürmüşlerdir.

Bayrağımız böylece gökyüzünde hala dalgalanabilir olmuştur. Kanadı kırık bir kuş benzetmesi vatanı olmayan bir insan için uygun düşer. Büyük bir dünyada tek başına gibi hissederler. Bizler, sırf gezi için bile olsa vatanımızdan ayrıldığımızda hasret çekmekteyiz. Hiç vatanı olmayan birinin durumu ise çok daha kötüdür. Geleneklerimizde vatan ve bayrak büyük bir sevgiyle kucaklanır. Her millî bayramda evlerin balkonlarından, pencerelerinden bayrağımız dalgalandırılır. Askerlik görevini yapacak gençlerimiz davullarla, zurnalarla bayraklara sarılarak geçirilir.

Vatan uğruna can feda, diyerek uğurlar analar evlatlarını. Vatan için savaşa gönderdiği evladına kına yakacak kadar yüreklidir analarımız. Vatanı uğruna şehit olanların tabutu bayrakla sarılır. Bayrak asla ve asla yere konulmaz, ayakaltına alınmaz. Birçok ülke, bayraklarından kıyafetler, eşyalar yaparlar. Bizde öyle büyük bir vatan ve bayrak sevgisi vardır ki onu ne olursa olsun alçaltmak, yere indirmek istemeyiz.” Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!” duygusuyla bakarız, bu aşkla coşarız.

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın